Poznaj mieszkańców zagrody - Wydawnictwo Olesiejuk

Książki dźwiękowe są jednymi z ulubionych przez naszego Frania. Szukając odpowiednich dla niego, nie ukrywam, że zwracam uwagę na dźwięki jakie wydają. Bo oprócz frajdy dziecka, rodzic też musi tego słuchać;) Chcąc sobie zaoszczędzić stresów i korków w uszach wolę dokładnie przyjrzeć się takiej pozycji. Mam jednak pewniaka w kwestiach książek dźwiękowych – Wydawnictwo Olesiejuk. Zarówno jakość, dźwięk jak i pomysł są tu w pełni mnie satysfakcjonujące.Kolejną książeczka, którą polubił Franio (Karol również, ale czyta ją w ukryciu, bo przecież nie jest już przedszkolakiem – od kilku dni;)) jest „POZNAJ MIESZKAŃCÓW ZAGRODY”. To pięknie wydana książka z 50 odgłosami wsi. Żyjemy niestety w czasach, kiedy to często dziecko krowę spotyka jedynie w telewizji. W książce oprócz dźwięków dość realistycznie skomponowanych, mamy sporo ciekawostek i opisów. Poznamy życie w gospodarstwie, na wybiegu, w oborze i chlewie. Zaglądniemy także na podwórko, pastwisko, staw czy pole. Dowiemy się co nam dają poszczególne zwierzęta, jak nazywają się ich młode. Co jedzą i jaką rolę odgrywają w życiu człowieka. Mamy tu krótkie, konkretne opisy. Obok każdego opisu, mamy obrazek, który odpowiada symbolowi na panelu dźwiękowym. Czytając dziecko może naciskać odpowiednie przyciski. Pozycja ta rozwija umiejętności obserwacji, czytania, uczenia się oraz rozwój mowy.Książka jest z tektury, ma sztywne śliskie i bajecznie kolorowe strony. Panel dźwiękowy jest plastikowy, z tyłu ma wymienne baterie. Działa na 3 baterie AAA/LR03 1,5 V. Jest to dla mnie dość istotny element, ponieważ książka służy na bardzo długo, a dziecko nie musi ograniczać z niej korzystania w obawie, że przestanie wydawać dźwięki.

Czy polecam? Pewnie, ze tak! Piękne wydanie może być pomysłowym i niebanalnym prezentem dla malucha kochającego zwierzęta. Z pewnością, to pozycja którą warto mieć w biblioteczce małego przedszkolaka. 

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.