Wojny dinozauów - Wydawnictwo Olesiejuk

Dinozaury, to jeden z tematów które u nas w domu rozgościły się na dobre. Nawet Franek zapałał pasją do nich. Książki, figurki, gry, puzzle i wszelkie inne przedmioty związane z tymi gadami są u nas mile widziane. Tak, dużo już było i ciężko kogokolwiek zaskoczyć jakaś nowością, ale co powiecie na ranking największych wojowników świata wymarłych gadów? „WOJNY DINOZAURÓW” Wydawnictwa Olesiejuk to właśnie ta książka, która sprawiła wielką radość Karolowi.Książka podzielona jest na rozdziały: świat dinozaurów, niebezpieczne dinozaury, łowcy i ofiary, łowcy zespołowi i kolczaste ofiary, walki tytanów. Na końcu mamy indeks, słowniczek i wyniki czyli spis który dinozaur wygrał walkę z konkretnej strony książki. W każdym z rozdziałów zostajemy przeniesieni do właściwej epoki. Mamy krótko opisane występujące wówczas dinozaury. Następnie dostajemy opisy poszczególnych gadów. Każdy jest opisany w podobny sposób. Mamy krótki opis, statystykę w której poznajemy punkty za waleczność, szybkość i moc, siłę, masę, inteligencję. Są także cechy szczególne, ciekawe fakty, skala, waga oraz oczywiście rysunki gadów. Z książki dowiemy się, który dinozaur był najsilniejszy, a który najgroźniejszy. Który miał największe zęby, a który szpony. Który wygrał walkę, a który był najbardziej zabójczy.

Twarda oprawa, kredowy papier i bajecznie kolorowe strony, wyjątkowe ilustracje, ciekawe ujęcie tematu oraz język dostosowany do dziecka to właśnie cechuje tę pozycję.

Książka może być początkiem ciekawej gry. Zapisujemy nazwy dinozaurów występujących w książce, zwijamy karteczki, a następnie jedną losujemy – wcześniej ustalając jakiej cechy będzie dotyczył pojedynek. Następnie mając wylosowanego swojego dinozaura toczyć pojedynek z przeciwnikiem. Wszystkie dane z statystyki wcześniej musimy zapamiętać, zatem ćwiczymy pamięć i logiczne myślenie. Przy okazji sprawdzamy jaka ta nasza pamięć jest;)

Czy polecam? Tak. Ciekawa książka dla miłośników dinozaurów oraz dla tych którzy lubią bawić się tym światem.  

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.