Dolina Olczycka

 Jeśli chcecie odpocząć w Tatrach od tłumów turystów, polecam Dolinę Olczycką. Niezwykle urokliwa dolinka, w której spotkać można niewielu turystów. Dzięki czemu delektujemy się ciszą, pięknem i spokojem:) Dolinka jest bardzo prosta. Można ją pokonać wózkiem na pompowanych kołach. My po drodze mijaliśmy rodziców wiozących chłopca na wózku inwalidzkim. Jak widać dla chcącego nie ma nic trudnego.


Wejście do doliny jest w Jaszczurówce. Na samym początku doliny znajduje się Ośrodek czynnej ochrony płazów i gadów. Całą dolinę idziemy zielonym szlakiem, aż do Polany Olczyckiej. Są tam stoły z ławkami i można odpocząć. Z Polany można iść na Nosal lub Wielki Kopieniec. Choć ja osobiście wolę szlak na Wlk. Kopieniec z Toporowej Cyrhli, tak jak rok temu szliśmy. Na Nosal z kolei my wchodziliśmy z Kuźnic.

Franek 3 latka i Karol 7 lat samodzielnie bez najmniejszego problemu przeszli dolinę.


Pod wlotem do doliny jest mały parking, ale niewiele at się tam zmieści. Jest też przystanek, więc lepiej dojechać autobusem/busem. Nam akurat udało się zaparkować nieco wcześniej, ale jak nie chce się mieć niespodzianek lepiej jechać komunikacją miejską.