Po prostu ja - Wydawnictwo Jaguar

Wakacje bez książki? U nas nie ma takiej opcji. Jednak wakacje to dobry czas na lekką i przyjemną lekturę:) Taką z pewnością jest książka Jean Ure „Po prostu ja” Wydawnictwa Jaguar.


Główna bohaterka Peachy to zwyczajna skromna dziewczynka, która nie chce rzucać się w oczy. Jednak jej rodzina to dość barwne i charakterne osoby, które często przypominają naszej bohaterce o tym jaka jest nijaka. Trudno dorównać takiej rodzinie. Peachy jest mądrą dziewczynką i nie chce być taka jak rodzeństwo, chce być sobą i po swojemu przeżyć swoje życie i rozwijać swoje zainteresowania. Choć wydawać by się mogło, że dziewczynka w zasadzie niewiele ma do powiedzenia i żyje w cieniu swojej rodziny licząc, że w końcu ktoś ją zobaczy...to okazuje się, że ona dobrze wie czego chce. Wie, że nie chce chodzić do tej samej szkoły co rodzeństwo, że nie chce, żeby każdy wiedział, że tata jest sławny. Chce być anonimowa. Buntuje się i wybiera zupełnie inną szkołę, którą ostatecznie rodzice akceptują. Okazuje się, że nasza bohaterka wcale taka nudna nie jest...ale co się stało i jak potoczyły się jej losy przeczytacie w książce.

Zabawna i lekka lektura o przyjaźni i o tym co w życiu najważniejsze. Choć wydawać by się mogło, że książka skierowana jest do dziewczyn, to Karolowi bardzo się podobała, zresztą ja również chętnie ją czytałam.

Książka ma miękką okładkę. Nie znajdziemy w niej żadnych obrazków. Jest skierowana do dzieci w wieku 8+. Mojemu siedmiolatkowi książka bardzo się podobała, więc myślę, że dla młodszych dzieci również jest odpowiednia.


Czy polecam? Tak. Zabawna, wciągająca książka na wakacje...ale nie tylko. Książka, która mimo lekkiej fabule skłania d refleksji.