Wilcze opowieści. Bajki dla odważnych - Wydawnictwo Olesiejuk

Są bajki uniwersalne, takie które czytali nasi rodzice, czytamy my i będą czytać nasze dzieci. Bajki ponadczasowe, takie które nigdy się nie znudzą i nigdy nie stracą na wartości. Takie, których przesłanie zawsze będzie na czasie, a one same będą interesować dzieci. Wydawnictwo Olesiejuk zebrało kilka takich właśnie kultowych bajek w jednej książce. Nie jest to przypadkowy zbiór. Są to baśnie związane z wilkiem.


Wilcze opowieści. Bajki dla odważnych” w adaptacji Raffaella to wyjątkowa i pięknie wydana książka. Ilustracje stworzył Dogan Oztel i Eric Puybaret. Twarda oprawa, piękne obrazki, przystępny dla dziecka tekst tworzy tę książkę jedyną i niepowtarzalną. Motyw przewodni wilka sprawia, że w jednej pozycji mamy zbiór najbardziej znanych wilczych baśni.
W książce znajdziemy: Czerwonego Kapturka, a przy okazji wiedzieliście, że jest to francuska baśń ludowa? Mi jakoś to umknęło;) Tradycyjną baśń rosyjską – Wygłodniały wilk. Ulubioną przez Karola i czytaną do znudzenia baśń niemiecką: Wilk i siedem koźlątek. Nieznaną nam baśń czeską: Stary pies i wilk. Chyba dla każdego znaną ludową baśń angielską: Trzy małe świnki i nieco mniej znaną baśń rosyjską: Wilk i lis na rybach.
Obok takich pozycji nie da się przejść obojętnie. Duże litery umożliwiają małemu czytelnikowi samodzielne czytanie. Na to ostatnio szczególnie zwracam uwagę, bo wkroczyliśmy w świat samodzielnej lektury:) Nie ma tu zbyt dużo opisów, dlatego dziecko nie nudzi się i nie zniechęca podczas czytania. Z kolei młodszy czytelnik chętnie słucha takiej wersji.


Gorąco polecam tę pozycję. To sześć pięknie ilustrowanych baśni z wilkiem w tle. To bardzo dobry pomysł na prezent.  

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.