Imionki - Granna

Jeśli szukacie kreatywnej gry dla małych i dużych, takiej co można zabrać na wycieczkę, do szkoły, zagrać w domu, czy na przyjęciu to polecam IMIONKI od Granny. Gra bardzo uniwersalna, prosta, zabawna i dająca sporą frajdę. Autorką gry jest Alena Lebedeva.


W pudełku znajdziemy:
  • 55 kart,
  • instrukcję.


Celem gry jest zbieranie kart Imionków, które zapomniały jak się nazywają. Na początku trzeba dokładnie potasować karty i położyć je tak, aby każdy gracz miał do nich swobodny dostęp. Rozpoczyna osoba której imię jest najdłuższe. Następnie rozgrywka idzie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gracz odsłania kartę z góry talii i odkłada ją na stos kart odkrytych. Kartę odsłaniamy tak, aby każdy gracz widział jej rysunek. Jeśli Imionek pojawia się po raz pierwszy, gracz nadaje mu imię, które należy zapamiętać. W sytuacji, gdy Imionek ma już swoje imię należy je głośno wypowiedzieć. Gracz który zrobi to jako pierwszy zdobywa tę kartę oraz wszystkie karty znajdujące się w stosie kart odkrytych. Następnie kolejny gracz odkrywa kartę i postępuje podobnie. Może się zdążyć, że żaden z graczy nie będzie pamiętał pseudonimu jaki był nadany Imionkowi, wówczas nadajemy mu nowe imię. Gra kończy się w momencie gdy braknie kart. Następnie każdy liczy swoje karty i wygrywa osoba, która zgromadziła ich najwięcej. W grze zostaje przyznana też nagroda specjalna. Gracze wśród siebie typują osobę, która wymyśliła najlepsze imię i zostaje on „Ulubieńcem Imionków”.


Obrazki są kolorowe, mają śmieszne minki i sprawiają wrażenie bardzo sympatycznych potworków. Ilustracje wykonała Nadegda Fedotova. Karty są z grubej kartki, mają bezpiecznie zaokrąglone brzegi.

Instrukcja jest przejrzysta, krótka i konkretna – czyli taka jak lubię. Zasady są proste, a gra przyjemna i daje sporo śmiechu. Ćwiczymy tu pamięć, refleks, logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz wyobraźnię.

Jest to gra karciana dla 2-6 osób. Proponowana dla dzieci w wieku 5+. Czas rozgrywki to 20 minut.

Czy polecam? Tak, fajna alternatywa dla gier komputerowych. Gra lekka, prosta i przyjemna. Jest na tyle uniwersalna, że może być dla 5, jak i 15 latka...oraz rodziców;) Z racji, ze jest to gra karciana można ją zabrać ze sobą i grać kiedy tylko mamy ochotę. Z nami Imionki z pewnością będą jeździć w góry:)  


Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)