Piątki z eksperymentai - WĘDRÓWKA KOLORÓW

4.
Dziś czwarty eksperyment w drugiej edycji Piątków z eksperymentami. Jeśli chcecie się bawić z nami, zasady są TU. Jeśli nie macie pomysłu na eksperyment, może zainspirujecie się 315 eksperymentami jakie były w pierwszej edycji. 

 

Wapno musujące i barwniki do jajek to u nas składniki, które w domu muszą być:) To składniki, z których powstaje najwięcej Franka eksperymentów. Dzisiejsze doświadczenie jest po części przypadkową kontynuacją eksperymentu, który pokażemy Wam za tydzień. Całkiem spontanicznie powstała nam dziś wędrówka kolorów.

Do eksperymentu użyliśmy:
  • naczynie,
  • wapno musujące,
  • barwniki do jajek,
  • woda,
  • pipeta, strzykawka…

Tabletki wapna rozłożyłam mniej więcej tworząc kwadrat. Na każdą tabletkę wsypałam barwnik do jajek, każdy innego koloru. Następnie strzykawką powoli dodawałam na to wodę. Obserwowaliśmy mini wulkany, ciekawy efekt z kolorową pianą i powoli dodawałam kolejne kropelki wody...z czasem nasze kolory zaczęły się łączyć. Karolowi bardzo podobała się sama linia łączenia, a Franek był zachwycony...kolorowym musującym wapnem. Kolejny raz okazało się, ze wapno musujące jest uniwersalne i niezawodne...dodatkowo daje sporo frajdy:)

A kiedy już kolory się połączyły...było to co tygryski lubią najbardziej...i pipety poszły w ruch.


**************

Dziś bawiły się z nami blogi: