„Co warto wiedzieć o krajach” - Greg

Uwielbiamy podróżować palcem po mapie. Oprócz podróżowania i wyobrażania sobie jakby to było, fajnie jest poznać co nieco o „odwiedzanych” krajach. Poszukując ciekawostek natknęłam się na książkę „Co warto wiedzieć o krajach” autorstwa Grzegorza Strzebońskiego Wydawnictwa Greg.Nie jest to zwykła książka o państwach i miastach. To pięknie wydana i ilustrowana pozycja, która przedstawia nam wszystkie zagadnienia w formie...rymowanek! Niezwykle zabawne wierszyki przybliżają nam 20 państw: Wielka Brytania, Francja, Grecja, Hiszpania, Niemcy, Polska, Rosja, Włochy, Chiny, Indie, Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcja, Australia, Brazylia, Meksyk, Stany Zjednoczone Ameryki, Egipt, Kenia i Grenlandia. Do książki dołączona jest zakładką z mapą świata i pokazanym położeniem danego kraju.


Na każdy kraj składa się kilka rozdziałów z najważniejszymi dla rejony zagadnieniami. Dodatkowo mamy tu flagi, herby, godła czyli wszystko co najważniejsze w danym państwie. Całość opatrzona zdjęciami i ilustracjami zachęca dzieci do zabawy w poznawanie świata. Dla rodzica może to być niezwykła pomoc w odpowiedzi na nurtujące dziecko pytania.

Gorąco polecam, ale uwaga te rymowanki wpadają w ucho nie tylko dzieciom i idąc na zakupy możecie pod nosem powtarzać „w środku Aten skalne wzgórze, na nim są ruiny duże”...znam taką jedną, na którą przy kasie ludzie dziwnie patrzyli ;)