„Co warto wiedzieć o przyrodzie” - Greg

Co warto wiedzieć o przyrodzie”? Odpowiedź na te pytanie znajdziecie w książce Izabeli Michty pod tym właśnie tytułem Wydawnictwa Greg.


Pięknie wydana książka, z kolorytowymi zdjęciami i ilustracjami wprowadza dziecko w cały otaczający świat. Jest to dość nietypowa lekcja, ponieważ cała książka napisana jest w formie wierszyków, które łatwo wpadają w ucho, są zabawne i czytając je nie możemy przestać. Wierszyki są bardzo proste, nie zawierają skomplikowanych i trudnych dla dziecka słów. Bawią i ciekawią. Warto zaznaczyć, że czytając i ucząc się rymowanek ćwiczymy pamięć. Może to być także dobra metoda na przyszłość na zgłębianie wiedzy, która w tej formie znacznie łatwiej jest zapamiętana.


W książce mamy 5 rozdziałów: Na niebie, Pory roku, Pogoda, Katastrofy naturalne, Tak wygląda świat. Dowiemy się tu także dlaczego śnieg pada tylko zimą, jak powstaje grad, jak tworzy się wydma, jak schodzi lawina czy wybucha wulkan. Poczytamy o górach, halach, prerii, pustyni, stepie i sawannie, ale także o słońcu, księżycu, zorzy polarnej. To także wierszyki o mrozie, szronie, śniegu, burzy, powodzi, suszy, porach roku, tsunami… Jak widać sporo ciekawostek, którw bawią i uczą.

Jest to świetna pozycja dla małego obserwatora przyrody, dla nauczyciela który chce te tematy z dziećmi poruszyć, dla rodzica, który chce pobawić się z dzieckiem...czyli dla wszystkich którym nauka nie jest straszna;) Gorąco polecam!