PUS - Wyprawka pierwszoklasisty - Epideixis

 Kto nas śledzi ten wie, że Karol jest pierwszakiem. Dlatego nie mogło u nas zabraknąć PUS – Wyprawki pierwszoklasisty od Epideixis. To edukacja przez zabawę i nieograniczone możliwości zastosowania. To nauka myślenia i zapamiętywania, która kształtuje charakter i osobowość.  
 W skład zestawu wchodzą:
  • 2 książeczki tematyczne z serii PUS dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym,
  • Zestaw Kontrolny, czyli plastikowe pudełko z 12 kwadratowymi klockami.Warto tu dodać, że Zestaw Kontrolny raz zakupiony rośnie razem z dzieckiem. Ponieważ wykorzystamy go również do zabawy z innymi książeczkami z serii PUS, a wart dodać, ze to aż ponad 100 tytułów.

Zasady są proste. Na początku otwieramy Zestaw Kontrolny i przekładamy klocki do górnej części cyframi do góry. Następnie zapoznajemy się z poleceniem w książeczce. Numer jeden klocka odpowiada numerowi pytania i układamy go na numerze właściwej odpowiedzi na dolnej płytce Zestawu Kontrolnego. Każde pytanie ma 3 odpowiedzi, każda ma swój numer który odpowiada właśnie kwadratowi na dolnej płytce. Kiedy zrobimy już całą stronę odwracamy nasz Zestaw kontrolny i otwieramy go. Mamy wtedy pokazany wzór. Teraz sprawdzamy czy wzór jest zgodny z tym w książce. Jeśli nie, oznacza to, ze popełniliśmy gdzieś błąd. Proste prawda? Dodam, że jest to dla dziecka bardzo wciągające i wymaga skupienia. To nauka przez zabawę. To ćwiczenie logicznego myślenia i pamięci.


 Jest to produkt polski. Genialnie przemyślany i stworzony. Bardzo żałuję, ze dopiero teraz został przez nas odkryty, ale już widzę jego dalsze możliwości, a jest ich sporo...bo oferta jest bogata.

Instrukcja jest jasna i konkretna. Książki są tak różnorodne, że każde dziecko znajdzie w nich coś co je zainteresuje. Kolorystyka jest przyjemna, nie krzykliwa i nie odwraca uwagi dziecka.


Ja jestem zachwycona PUSami. Z pewnością jeszcze nie raz u nas o nich przeczytacie. Gorąco polecam...tyle możliwości.