TREXO - Egmont

Dziś gra, którą nie tylko Karol lubi, ale uwielbiam ją i ja! Ostatnio w każdej wolnej chwili z Karolowym tatą w nią gramy;) O czym mowa? Otóż o nowości Egmont „TREXO” czyli „kółko i krzyżyk w nowym wymiarze”.W pudełku znajdziemy:
  • planszę do gry,
  • 45 płytek z symbolami o i x,
  • instrukcja.


Na wstępie losujemy kto jest o a kto x. X rozpoczyna rozgrywkę, umieszczając płytkę na dwóch dowolnych polach na planszy. Plansza to kratka, na której układamy nasze płytki. Następnie drugi gracz umieszcza swoją płytkę na planszy. Gracze grają naprzemiennie z zachowaniem zasady, ze raz położona płytka nie może być przemieszczona, ani usunięta. Jeśli wydaje się Wam, że to gra bardzo prosta, to nic bardziej mylnego. Są określone ruchy jakie możemy wykonać. Płytki układa się poziomo lub pionowo z zachowaniem zasady, że zakrywają dwa pola planszy, albo dwie inne płytki. Płytka, która jest na górze musi leżeć płasko na dwóch płytkach, nie może być pod nią pustej przestrzeni. Płytka nie może wystawać poza planszę, ale nie ma z kolei ograniczenia co do ilości poziomów płytek. Kolejna płytka nie musi sąsiadować z położonymi wcześniej. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży w jednej linii co najmniej5 swoich symboli. Mogą być one ułożone poziomo, pionowo lub na ukos, ale liczą się tylko te które są widoczne, zakryte nie mają tu znaczenia. W sytuacji gdy braknie płytek, jest remis. Nie wolno w grze pasować, rozgrywkę należy doprowadzić do końca.


Gra ćwiczy koncentrację, logiczne myślenie, skupienie, refleks i precyzję. Gra przeznaczona jest dla 2 graczy w wieku 7-107 lat. Żeby poczuć frajdę z gry, dobrze jest grać z kimś na swoim poziomie wiekowym. Wtedy są równe szanse i satysfakcja z wygranej. Nieskromnie powiem...że ogrywam niemiłosiernie Karolowego tatę – i jak tu nie mówić, że ta gra to numer jeden? Karol z kolei taką prawdziwą frajdę z gry miał, kiedy grał z kolegą rok starszym. Kiedy grał oczy mu się tak świeciły, jakby dostał zabawkę marzeń. Szacowany czas rozgrywki do 15 minut.

Plansza jest ze sztywnej tektury, jest bardzo solidna. Płytki są z plastiku dobrej jakości. Czyli to kolejna gra Egmontu wykonana bardzo taranie i z najwyższą jakością. Instrukcja, jest krótka i konkretna. Zawiera obrazkowe przykłady na rozgrywki. Dzięki czemu grający nie ma wątpliwości jakie ruchy można wykonać. Duży plus za instrukcję.


Gorąco polecam, dla małych i dużych. Genialna gra, proste zasady, sporo frajdy...dla mnie to numer jeden w grach w które ostatnio miałam okazję grać! Zbliża się Mikołaj...może warto rozważyć taki prezent?


Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)