Atlas świata dla dzieci - Wydawnictwo Piętka

Dziś zabieramy Was w wyjątkową podróż po świecie z „Atlasem świata dla dzieci” Wydawnictwa Piętka. Jest to jeden z lepszych atlasów jakie mamy (a jak wiecie mamy ich już sporo). To nie tylko atlas, to także mnóstwo ciekawych informacji o danym kraju, o zabytkach, ludziach, zwierzętach, sporcie, zwyczajach, roślinach...ale po kolei.


W twardej, bajecznie kolorowej okładce znajduje się nasz atlas. Po otwarciu mamy mapę całego świata. Następnie kolejno w podobny sposób są przedstawione poszczególne kontynenty. Mianowicie po otwarciu strony mamy opis kontynentu, ciekawostki i najważniejsze zagadnienia z nim związane. Wszystko opatrzone rysunkami dostosowanymi do dziecka. Jest to dość dokładnie przemyślane, nie mamy tu przypadkowych informacji, a każda ciekawostka jest dość mocno wyselekcjonowana. Podnosząc naszą stronę do góry. Naszym oczom ukazuje się wielka kolorowa mapa kontynentu. Na mapie są namalowane cechy charakterystyczne dla danego regionu. Jest bardzo kolorowa, atrakcyjna dla dziecka i co fajne, każdy element jest tu podpisany. Dziecko pracując z mapą nie ma wątpliwości jak nazywa się dany zabytek czy zwierzę. Jeśli myślicie że to już wszystko, muszę Was wyprowadzić z błędu. Tu również mamy szereg ciekawostek i informacji, ale co najważniejsze są wklejone dodatkowe książeczki z np. zwierzętami, budowlami, ludźmi...a w nich kolejne wiadomości.  

Wiecie, ze lamę hoduje się w Ameryce Południowej nie tylko dla wełny, ale tez dla ujeżdżania. Dawniej były traktowane jako zwierzęta do przewożenia ładunków. Z kolei Wikingowie dotarli do Ameryki na długo przed Krzysztofem Kolumbem. Może wiecie jak nazywał się pierwszy człowiek na biegunie? Był to Roald Amundsen. Czy wiecie, że Może Martwe w Azji jest najniżej położonym punktem świata? To właśnie takie perełki znajdziecie w tym atlasie, a na jego końcu znajduje się mapa polityczna świata.Odkryć taki atlas jest trudno, co chwilę znajdujemy tu coś nowego, coś ciekawego. Niesamowita podróż po świecie palcem po mapie...i to mapie tak ciekawie sporządzonej. Jest to doskonała forma dla zgłębiania geografii, historii, przyrody, kultury. To prawdziwa gratka dla małego podróżnika. Gorąco polecam. Może to być ciekawy prezent Gwiazdkowy, który posłuży na długo i będzie początkiem niezapomnianej przygody. Atlas idealny!