Mądre bajki - Greg

Trudne rozmowy, poważne temat pojawiają się prędzej czy później w każdej rodzinie. Jednak niektórzy z nas nie potrafią poradzić sobie z prowadzeniem tego typu dyskusji. Ponieważ na ile w relacji z dorosłymi osobami, które pewne rzeczy rozumieją, posiadają różnego rodzaju doświadczenie życiowe łatwiej nam przychodzi rozmowa, to z w kontakcie z małym dzieckiem, które wchodzi dopiero w życie o wiele trudniej jest nam podjąć rozmowę na takie tematy, jak miłość, śmierć, akceptacja, wartości rodziny. Dla dziecka są to pojęcia abstrakcyjne i zrozumiałe jest, że może nie wiedzieć o czym do niego mówimy. Jednak przychodzi taki czas, gdy umiera ktoś bliski z rodziny, lub wręcz przeciwnie pojawia się nowa osoba, dziecko nie czuje swojej wartości, lub chcemy mu wpoić ważność bliskości w rodzinie, co wtedy mamy zrobić jako rodzic? Najlepszą drogą jest dotarcie do dziecka poprzez opowieść, zilustrowanie sytuacji, która panuje w domu, rodzinie poprzez świat zwierząt, roślin, bajek. Wtedy pomoże to dziecku lepiej zrozumieć i przyswoić przekazywaną przez nas treść. Nakładem WydawnictwaGreg została wydana książeczka autorstwa Agnieszki Antosiewicz pod tytułem „Mądre bajki”.
Można pomylić się jeżeli sądzimy, że za tytułem skryta jest wiedza matematyczna, bądź fizyczna. Krótkie bajki zawarte w książeczce traktują o równie poważnych tematach, ale przedstawione zostały dzieciom w bardzo przystępny, zrozumiały sposób. „Mądre bajki” to nie tylko tytuł, tak bowiem można określić ich cechę, są po prostu mądre, co niekoniecznie jest regułą w książkach dla dzieci. Pozycja porusza trudne do wytłumaczenia tematy: miłość, przyjaźń, akceptacja, śmierć, narodziny, jednak robi to w bardzo przystępnej, ciekawej dla dziecka formie bajek. Dziecko może się wczuć w sytuację bohaterów historii, może sobie ją wyobrazić i przez to lepiej przyswoić i zrozumieć. Z pewnością pomoże nam to, rodzicom w dalszej rozmowie z pociechami, ponieważ pewne podwaliny pod rozmowę zostaną już stworzon

„Mądre bajki” Wydawnictwa Greg polecam z całą mocą. Autorka w bardzo przyjaznej, nienachalnej formie zwraca się do dzieci, proponując im tematy trudne niejednokrotnie i dla samych dorosłych. Podczas lektury pani Agnieszki Antosiewicz z pewnością można się uśmiechnąć, rozmyśleć, ale i wzruszyć. Czytając bajeczkę o Babi Dosi na niejednym policzku pojawi się z pewnością łza. Bardzo ładne wydanie „Mądrych bajek” dodaje jeszcze walorów estetycznych tej książeczce. Jeszcze raz polecam każdej rodzince! Naprawdę bardzo dobra pozycja.