Piątki z eksperymentai - FUN GATOR

15.
Dziś piętnasty eksperyment w drugiej edycji Piątków z eksperymentami. Jeśli chcecie się bawić z nami, zasady są TU. Jeśli nie macie pomysłu na eksperyment, może zainspirujecie się 315 eksperymentami jakie były w pierwszej edycji.


Uwielbiamy eksperymenty z polimerami, dziś kolejny z Funiversity. Jest to najlepsza firma, która oferuje mega fajne eksperymenty w dobrej cenie! Hasło przewodnie "traktujemy dzieci poważnie" bardzo mi się podoba, a probówki charakterystyczne dla zestawów po prostu uwielbiamy!


Zestaw FUN gator składa się z:
  • polimerowego aligatora,
  • probówki,
  • instrukcji.

FUN gator to polimerowy stworek, który jest superabsorbentem, czyli substancjichłonącą wodę. Eksperyment jest niezwykle prosty, a zarazem uczy dziecko systematyczności, cierpliwości i odpowiedzialności. Po zmierzeniu linijką gada i włożeniu aligatora do miski z wodą w zasadzie nasze zadanie na ten konkretny dzień się kończy. Następnego dnia i przez najbliższe 2 tygodnie codziennie należy mierzyć aligatora i wymieniać mu wodę. On będzie rósł i rósł, a przy tym w dotyku będzie bardzo obślizgły, zupełnie inny niż przed włożeniem do wody. Jest to też ciekawe doznanie sensoryczne. 
Następnego dnia:

Po 14 dniach:W zestawach FUN podoba mi się to, że obok zabawy mamy naukę. Ulotki są tak skonstruowane, ze oprócz instrukcji zawierają niezbędne dla dziecka wyjaśnienia. Dzieci same mogą wykonywać etapy eksperymentów, co dodatkowo jest atrakcyjne dla małego badacza! Podczas tworzenia eksperymentów u nas nasuwało się sporo pytań, które dzięki instrukcji zostały rozwiane. Dodatkowym atutem tych zestawów jest konkurencyjna cena.


Nasze obserwacje są następujące: FUN gator nie rośnie tak samo. Karola urósł na koniec do 30 cm, a Frania do 26 cm. Były w tej samej misce, ta sama woda, tak samo się chłopcy nimi opiekowali. Franek wytłumaczył nam to w prosty sposób – jego aligator po prostu jest młodszy od aligatora Karola, więc to logiczne że różnią się wielkością. Świetna zabawa z nauką w tle. Gorąco polecamy!

                                      ***************

Dziś bawiły się z nami blogi: