Aqua Dragons in Space - Gonzo Toys

Jak połączyć pasję do kosmosu z fascynacją światem smoków i zwierząt? Jest na to bardzo prosty sposób AQUA DRAGONS IN SPACE!

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o zestawie Aqua Dragons in Space, które są nową, kolekcjonerską edycją kultowych Aqua Dragons, które w kwietniu 2017 roku podbiły serca dzieci. Jest to niezwykły zestaw hodowlany dla dzieci z walorem edukacyjnym i wychowawczym. Czym jest ten tajemniczy zestaw? Już tłumaczę. Agua Dragons to smoki morskie. One naprawdę żyją i możemy hodować je w domu! Małe, rosnące do 1,5cm stworzonka, o wyjątkowo ciekawych zwyczajach - idealna propozycja pierwszego zwierzątka. Ok, ale co to ma wspólnego z kosmosem? Otóż w kwietniu 2017r. zahibernowane jajeczka smoków morskich zostały wysłane w kosmos i stamtąd powróciły. Lot był rejestrowany, dzięki czemu możecie zobaczyć, jak przebiegała podróż.Nie, to nie ściema. Z Aqua Dragons In Space otrzymujecie certyfikat potwierdzający, że smoki powróciły z kosmosu! Zatem otrzymujemy wyjątkowy, unikatowy zestaw! U nas ten fakt okazał się prawdziwym hitem. Karol bardzo chciał hodować i opiekować się smokiem, który odbył kosmiczną podróż. Przyznam się szczerze, że sama byłam tym zafascynowana i bez wahania zgodziłam się na naszą hodowlę smoków morskich. Zwłaszcza, że dostrzegam tu ogromny potencjał wychowawczy i edukacyjny.Co zawierają zestawy Aqua Dragons in Space?
W opakowaniu mamy wszystko, co jest nam niezbędne do hodowli naszych zwierzątek. Akwarium do hodowli, to plastikowa kula przypominająca meteoryt. Zestaw, który posiadamy to In Space Deluxe. Jest to nowa, lepsza odsłona kultowych AQUA DRAGONS – ma on wbudowaną lampkę led oraz podstawę świecącą w ciemności, powiększającą pokrywkę pojemnika z wbudowaną lupą, termometr do pomiaru temperatury, nową, większą i bardziej praktyczną pipetę, fluorescencyjną miarkę do pokarmu, dzięki której nakarmimy smoki również w nocy, torebkę z jajami, torebkę z pożywieniem i certyfikat autentyczności. Podświetlana podstawka daje niesamowity efekt po zgaszeniu światła, co dodatkowo uatrakcyjnia naszą hodowlę. Może też stanowić niebanalny element dekoracyjny pokoju. 

Jak rozpocząć przygodę z Aqua Dragons in Space?
Najpierw należy wybudzić je z hibernacji. Smoki wykluwają się pod wpływem kontaktu z wodą. Z tego powodu pierwszym etapem będzie odpowiednie przygotowanie zbiornika. Potrzebujemy jedynie wodę źródlaną, mineralną butelkową (nigdy gazowaną, z kranu, ani wysoko zmineralizowaną!). Wodą tą napełniamy ¾ naszego akwarium i wlewamy całą zawartość saszetki z jajeczkami smoków.
Teraz czekamy, aż smoki się wyklują. Po około 48-72 godzinach za pomocą lupy można zauważyć malutkie punkciki – to właśnie nasze smoki. Przez dłuższym czas będę one jeszcze niewidzialne dla nas gołym okiem. Od tego momentu należy rozpocząć staranną opiekę nad smokami. Należy pilnować, aby temperatura w pomieszczeniu była stała i nie była niższa niż 17 stopni Celsjusza, ani wyższa niż 31 stopni Celsiusza. Nie możemy też naszego akwarium wystawiać na bezpośrednie promienie słoneczne. Istotne w hodowli jest także natlenianie wody. Robimy to w prosty sposób używając pipety. Gdy smoki są malutkie, kilka razy dziennie przez około minutę wdmuchujemy do akwarium powietrze. Jest to niezwykle istotne, gdyż małe zwierzątka nie mają siły aby przepłynąć całego akwarium i złapać powietrza. Z czasem kiedy smoki będą już większe i silniejsze, częstotliwość dziennego natleniania będzie mniejsza. Pora na pierwsze karmienie jest wtedy, kiedy dostrzeżemy, że smoki się wykluły (na początku za pomocą lupy zauważymy małe białe pływające pod prąd kropeczki - to właśnie one). Smoki karmimy za pomocą pokarmu dołączonego do zestawu. Zwierzątka są malutkie i nie potrzebują dużo pożywienia, nie można ich też przekarmiać. Na początek wystarczy w zupełności połowa małej łyżeczki (dołączona do zestawu). Następnie karmimy je co 2-3 dni, wsypując jedną łyżeczkę pokarmu. Wody w naszym akwarium nie zmieniamy. Zawiera ona sole tworzące specyficzne środowisko do życia smoków morskich i taka zmiana mogłaby im tylko zaszkodzić. W razie konieczności możemy jedynie uzupełniać parującą wodę dolewając wodę źródlaną. Jak widać hodowla smoków morskich jest niezwykle prosta, a przyjemność z ich obserwacji ogromna. Należy tylko pamiętać, że od momentu wyklucia smoków do momentu pojawienia się dorosłych, zdolnych do rozmnażania osobników może upłynąć nawet 2,5 tygodnia, dlatego tak ważne jest karmienie i natlenianie smoków nawet jeżeli ich nie widać. 
Całość robi duże wrażenie. Wszystko wykonane jest z najwyższą starannością. Jest to profesjonalny zestaw. Oprócz nieziemskiej frajdy mamy tu element nauki. Taki zestaw uczy cierpliwości oraz odpowiedzialności za małe stworzonka. Ciekawym zjawiskiem jest obserwowanie jak nasze smoki się rozmnażają. Widać jak pływają połączone w pary, a potem samica pływa z jajkiem na ogonku, które na końcu zrzuca na dno. Przy odpowiedniej i sumiennej opiece możemy mieć kilka pokoleń smoków w naszym akwarium. 
U nas w domu wielki szał. Zwłaszcza, że smoki to pasja Karola. Z kolei fakt, że były w kosmosie dodatkowo uatrakcyjnia całą naszą przygodę z Aqua Dragons. Super frajda i myślę, że doskonały pomysł na prezent. Warto tu też dodać, że Aqua Dragons z uwagi na wyjątkowe walory edukacyjne i wychowawcze zostały wyróżnione tytułem DOBRA MARKA 2017/2018 – Jakość, Zaufanie, Renoma...i nie ma się tu co dziwić. Jest to naprawdę świetny i niebanalny zestaw!
GonzoToys jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce tego genialnego hiszpańskiego zestawu hodowlanego. Na stronie Gonzo Toys znajdziecie listę sklepów stacjonarnych, w których możecie zakupić te genialne zestawy. Zachęcam do polubienia fanpage Gonzo Toys oraz Instagramu dzięki czemu będziecie zawsze na bieżąco z wszystkimi nowinkami. 


                                       Gonzo Toys