„Połącz kropki Minecraft” - Olesiejuk


Mam w domu chyba najlepszego teoretyka gry Minecraft. Karol na temat gry wie tak dużo, że w rozmowie z maniakiem gier komputerowych jest w stanie go zagadać, choć w grę nie gra. Czyta na jej temat gazety, zbiera figurki, książki i ogląda youtuberów. Szukając ciągle nowych pozycji trafiłam na „Połącz kropki Minecraft” Wydawnictwa Olesiejuk. To 40 łamigłówek do 1000 kropek autorstwa dr Garetha Moore.


Zadanie jest jasne. Żeby zobaczyć ukryty obrazek, należy połączyć kropki. Niby proste, ale...obrazki mają do 1000 kropek i praca nad nim wymaga skupienia, liczenia i cierpliwości. Dla ułatwienia kolejne grupy kropek zostały oznaczone różnymi kolorami. Dzięki czemu zawsze wiadomo gdzie szukać kolejnego punktu. Najlepiej jest łączyć kropki ołówkiem, który w razie potrzeby można zmazać i poprawić, ale także nie zasłania on numerów kropek. Po połączeniu wszystkich kropek, możemy sprawdzić na końcu książki rozwiązanie. Nie jest to zwykłe sprawdzenie czy właściwie nam powstał obrazek. Dostajemy tu też krótki opis tego co widzimy na obrazku. Na koniec możemy pokolorować nasze dzieło.To wymarzona pozycja dla fanów gry. Pobudza wyobraźnię, ćwiczy skupienie i cierpliwość. Jest to doskonała odskocznia od gier komputerowych. Prawdziwa gratka dla fanów Minecrafta.

Książka ma miękką okładkę, format A4. Karol uwielbia łączyć kropki, a jeśli z tego powstają scenki z Minecrafta dodatkowo motywuje go do działania. Gorąco polecam!