Kwiaty Polski - Wydawnictwo RM

Od kilku dni czuć już wiosnę w powietrzu. Nie możemy już doczekać się długich spacerów. W tym roku mamy w planie poznać kwiaty. Mamy nieco ułatwioną sprawę, bo babcia chłopców ma piękny ogród z przeróżnymi kwiatami. Z pewnością jedną z naszych pomocy do realizacji tego celu będzie kolorowanka Krystyny Jędrzejewskiej-Szmek i Michała Krycińskiego „Kwiaty Polski” Wydawnictwa RM z serii Kolorowa Edukacja.Nie jest to zwykła kolorowanka. Obok miejsc do kolorowania jest też miejsce na naklejkę oraz opis danego kwiatka. Czyli naklejamy, kolorujemy i poznajemy kwiaty. W książeczce znajdziemy aż 23 kwiaty charakterystyczne dla naszego kraju. Poznamy m.in. kaczeńce, krokusy, kąkol polny, koniczynę łąkową, len zwyczajny, mniszek lekarski czy naparstnicę. Są to kwiaty które spotkamy na łące, ogródku czy lesie. Co ciekawe, książka jest stworzona przez przyrodników związanych z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Dostajemy zatem konkretne informacje z dobrego źródła. Opisy do kwiatów są bardzo proste i zawierające podstawowe informacje o danej roślince. Wszystko jest dopasowane do dziecka. Co bardzo mi się podoba w tej pozycji.

Ilustracje do kolorowanki stworzyła Marta Górska. Na uwagę zasługuje tu fakt, że są to proste obrazki, ale jednocześnie doskonale odzwierciedlające jak wygląda konkretny kwiat. Dziecko nie ma problemu z kolorowaniem i chętnie pracuje z książką.


My póki co skupiamy się na krokusach. Mamy w planach jak co roku podziwiać ich całe dywany w Zakopanym. W tym roku jednak nie w Dolinie Chochołowskiej, a nieco wyżej na Kalatówkach:) Niesamowity widok. Co roku wiemy co spotkamy i co roku się zachwycamy i podziwiamy to piękno natury. Ech...sami zobaczcie.
Bardzo fajna pozycja, zresztą cała seria jest świetna. Mamy już 4 kolorowanki i każda z nich jest naprawdę dobrą pozycją. Nauka przez zabawę, czyli coś co lubię. Gorąco polecam.