„Magiczny trójkąt matematyczny” - Epideixis

Matematyka to królowa nauk i tu chyba nikt nie ma wątpliwości. U chłopców od pewnego czasu narodziła się miłość do tej dziedziny. Poszukując ciekawych pomocy do jej zgłębiania trafiłam na „Magiczny trójkąt matematyczny” Wydawnictwa Epideixis. Oczy mi się zaświeciły i wiedziałam, że u nas to będzie hit! Nie myliłam się.


W pudełku znajdziemy drewniane dwustronne koło z wgłębieniami. Z jednej strony mamy 6 pól i jest to mały trójkąt, a z drugiej mamy dziesięć wgłębień i jest to duży trójkąt. Posiadamy tu również 10 drewnianych dwustronnych krążków z cyframi. Po jednej stronie są cyfry czerwone, a po drugiej niebieskie. Do tego są dwie książeczki z zadaniami. Są one jedynie wstępem do wielu ćwiczeń ze specjalnie opracowanymi zestawami kart w formie książeczek. 


Trójkąt jest pomocą w nauce dodawania i odejmowania do 25, ale to też logiczne myślenie i umiejętność kojarzenia. Gra wymaga od dziecka obliczeń w głowie, rozkładania na składniki, dopełniania do zadanej liczby. To możliwość dowolnego manipulowania krążkami. 


Aby wkroczyć w magiczny świat obliczeń w naszym trójkącie przygotowujemy drewnianą podstawkę. Na początek warto zacząć od małego trójkąta. Wybieramy odpowiednią kartę. Książeczka ma fajny stojaczek, dzięki czemu możemy wygodnie ją ustawić. Następnie zgodnie z wzorem we wgłębienia wkładamy krążki z czerwonymi cyframi. Następnie zadaniem dziecka jest uzupełnienie wolnych miejsc klockami w kolorze niebieski aby suma każdego boku była zgodna z podaną cyfrą na karcie. Genialna zabawa i frajda dla dziecka. Kiedy widziałam Karola jak rozwiązywał kolejne trójkąty i ten błysk w oku śmiało mogę stwierdzić, że jest to jedna z lepszych pomocy matematycznych dla dziecka z klas 0-3.


Całość wykonana jest z najwyższej jakości produktów. Nie ma ostrych krawędzi, wszystko jest idealnie wyszlifowane. Książeczki są na kołowrotku, mają sztywny stojak. 

Trójkąt skierowany jest do dzieci w wieku 6+. Jest to doskonała forma nauki przez zabawę. Jesteśmy nim oczarowani i gorąco wszystkim polecamy! Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)