Mity greckie - Biblioteka Akustyczna


Karol podobnie jak i ja uwielbia MITY GRECKIE. Mamy już kilka pozycji książkowych temu tematowi poświęconych, ale brakowało nam jeszcze audiobooka. Od pewnego czasu polubiliśmy jazdę samochodem z słuchaniem audiobooków. Teraz dla nas nie ma podróżowania  bez słuchania. Jako, że mamy sprawdzone audiobooki z Biblioteki Akustycznej znalazłam tam właśnie Mity Greckie autorstwa Wandy Markowskiej.


Mity  autorstwa Wandy Markowskiej to bardzo przystępna wersja, którą słucha się z wielkim zainteresowaniem.  To aż 6 godzin i 20 minut słuchania niesamowitych opowieści ze świata bogów, herosów. To klasyka literatury w wyjątkowym wydaniu. Opowieści czyta Roch Siemianowski nadając im wyjątkowy klimat. Słuchacz niemal przenosi się do mitycznego świata pełnego niespodzianek.


Przez ponad sześć godzin posłuchamy znane nam mity o Prometeuszu, Demeter i Korze, Perseuszu i Andromedzie, Syzyfie, Heraklesie, Dedalu i Ikarze, Królu Midasie, Teeuszu i o Orfeuszu i Eurydyce. Dla Karola całkowitą nowością są mity o Bellerofont, Faetonie, Deukalionie i Pyrze, Wyprawie Argonautów i Tantalu.


Jakość nagrania jest bardzo dobra. Jest to format mp3 zatem obsługiwany przez większość czytników CD. Gorąco polecam, to niesamowita podróż do antycznego świata bogów, herosów, ale także i zwykłych śmiertelników.

Biblioteka Akustyczna – wydawca audiobooków. Zasłuchaj się w książkach