Nazywam się... - Media Rodzina


Są postaci, które dziecko znać powinno. Zwykła biografia może jednak okazać się nudna. Dlatego wyszukuję takich, które zaciekawią chłopców. Wydawnictwo Media Rodzina wydało serię „NAZYWAM SIĘ...” z historiami Wielkich ludzi. Co bardzo mi się podoba, książkę niejako „opowiada” nam dana postać. Taki przekaz jest bliski dla dziecka, które wręcz chce poznać narratora.


Książki ma twardą oprawę, kredowy papier i język dostosowany do dziecka. Czyta się je z zapartym tchem i ma wrażenie, że żyje się w okresie renesansu. Niesamowita jest tu pasja i miłość do wiedzy. Niemal każdy zakres jest tu poruszany. Fascynujące jest wśród ludzi renesansu przekonanie, że jest się w stanie zmienić świat.Mikołaj Kopernik, to jedna z tych postaci, którą dziecko znać powinno. W książce autorstwa Błażeja Kusztelskiego i Bogusława Orlińskiego pt. „Nazywam się...Mikołaj Kopernik” poznajemy historię tego genialnego i jakże skromnego człowieka. Dziecko uczy się tu, że ciężką pracą i nauką można osiągnąć wielki sukces i przyczynić się do zmiany światopoglądu. Pasja do nauki i wiedzy u Mikołaja Kopernika była niesamowita. Studiował nauki wyzwolone, prawo kanoniczne i medycynę. Miał zostać kanonikiem, jednak pasja do astronomii zwyciężyła. Od Mikołaja Kopernika możemy z pewnością uczyć się odwagi i wytrwałości. Ciekawie napisana, pięknie zilustrowana pozycja z której dorosły również sporo się dowie o tym wybitnym człowieku.Każdy zna postać Leonarda da Vinci. Większość z nas zapytana kim był odpowie malarzem, kilka osób może doda, że również rzeźbiarzem. Niewiele z nas wie, że także był też architektem, i inżynierem, ale...również wynalazcą. Tak to właśnie on wynalazł młynek do pieprzu, makaron czy korkociąg! Mnóstwo ciekawostek o tym człowieku renesansu znajdziecie w książce „Nazywam się...Leonardo są Vinci” autorstwa Antonio Tello i Johanna A. Boccardo. Przyznam się Wam, że sama czytałam z wielkim zainteresowaniem tę pozycję.

Warto tu dodać, że w tej serii ukazały się książki o: Albercie Einsteinie, Antonie de Saint-Exupery, Williamie Szekspirze, Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie, Matce Teresie z Kalkuty, Pablo Picasso, Vincencie van Gogh, Janie Pawle II, Mahatma Gandhi, Marii Skłodowskiej – Curie i Fryderyku Chopinie.

Gorąco polecam. Piękne wydanie i niesamowite treści. Świetny pomysł na biografię! My jesteśmy zachwyceni!