Osikowe jajko - Osikowa Dolina


My w tym roku zachwyceni osikowymi płatkami z Osikowej Doliny większość naszych ozdób z nich właśnie tworzymy. Jest to niezwykle odprężające, a jednocześnie dla dziecka ćwiczenie na sprawność rączki i nauka cierpliwości. Niedawno zrobiliśmy kurczaka, a dziś powstało jajko. Na żywo wygląda jeszcze piękniej, a wykonanie było bardzo proste.


Skorzystaliśmy z gotowego zestawu „Zrób to sam - JAJKOw którym mamy prawie wszystkie niezbędne elementy: osikowe płatki, kuleczki, kwiatki montażowe, tekturowe kółeczko, styropianowe jajko. Dodatkowo potrzebny nam jest: klej magic i brokat.Do zestawu dołączona jest bardzo dokładna instrukcja z którą krok po kroku wykonamy nasze jajko. Zaczynamy od góry jajka i naklejamy kolejno rzędy wklęsłą częścią osikowego płatka. Podstawkę do jajka wykonujemy z tekturowego kółka na które naklejamy w formie kwiatka osikowe płatki. Na każdy płatek naklejamy styropianowe kulki i zdobimy brokatem. My użyliśmy brokatowego kleju, który bardzo prosto się nakłada. Na tak przygotowaną podstawkę naklejamy nasze jajko. Możemy ozdobić jajko osikowymi kwiatuszkami. Wykonujemy je na papierowym kwiatku naklejając kolejno osikowe płatki. Do środka naklejamy styropianowe kulki i zdobimy brokatem. Tak przygotowane kwiaty naklejamy na jajko. Teraz już możemy cieszyć się oryginalną ozdobą na święta wykonaną samodzielnie :)


Jeśli szukacie pomysłu na niebanalne ozdoby gorąco polecam płatki osikowe. Frajda z tworzenia i piękny efekt. Ja jestem zachwycona tymi płatkami, a możliwości ich wykorzystania motywują do dalszego działania z nimi! Z pewnością nie raz na blogu zobaczycie prace z osikowymi elementami.