Usypianki - Wydawnictwo Bis


Nie ma u nas zasypiania bez czytania. To już nasza tradycja i nie wyobrażam sobie innych wieczorów. Nawet jadąc na wczasy zabieramy z sobą książki. W zasadzie my wszędzie chodzimy z książkami. O ile Karol uwielbia słuchać długich opowieści, na różne tematy o tyle Franio woli zdecydowanie krótsze historyjki. Poszukując opowiadań do poduszki dla Frania trafiłam na piękną książkę Wydawnictwa Bis „Usypianki” autorstwa Marty Berowskiej.


Książka jest zbiorem 100 bajek, do których ilustracje stworzyła Dorina Maciejka. Ilustracje są piękne, kolorowe, przyciągające wzrok i bardzo pozytywne. Co dla mnie było istotne, bajki są krótkie – każda to jedna strona. Dzięki czemu, nawet niecierpliwy malec nie zdąży się znudzić. Są to niezwykle ciepłe i pogodne bajeczki. Poznamy tu przygody żabki, świerszcza, pszczółki, ptaszka, słowika, gęsi, jaskółek, prosiaka. Są tu też przygody Ewki, Janka i innych dzieci. Każda historia ma pozytywne zakończenie, pozostawia w pogodnym nastroju, wycisza i nastraja do snu. Niektóre bajki są z morałem. Coś co bardzo lubię w historiach, jakie czytam dzieciom. Można takie opowieści wykorzystać w rozmowach i nauce dzieci.

„Usypianki” to bogata w treść i pięknie wydana książka, która powinna znaleźć się na półce każdego malucha. To aż 100 bajek, które umilą zasypianie, a może i odgonią złe sny. Gorąco polecam...Franio również!