Wiąż, ile chcesz, Albercie - Zakamarki


Znacie Alberta Albertsona? Jest to bohater popularnych książek Wydawnictwa Zakamarki. Albert to przedszkolak, który ma swoje zainteresowania, lęki, cieszy się i złości, jest wesoły i smutny, ma swoje pasje, ale i porażki. Bardzo pozytywna seria autorstwa Gunilli Bergström, która nas zachwyca od dawna.W każdej książce na początku poznajemy Alberta. Dlatego nie ma tak naprawdę znaczenia od którego tytułu zaczniemy, każdy stanowi osobną historię. Nasza przygoda z Albertem zaczęła się 4 lata temu. Po jednej z recenzji w internecie zamówiłam w księgarni praktycznie całkiem w ciemno dwie książki. Z czasem, zaczęłam tego żałować, bo Karolowi tak przypadł Albert do gustu, że znałam już na pamięć obie pozycje. 

Dziś do kolekcji dołączyła kolejna pozycja: „Wiąż, ile chcesz, Albercie”. Czy wiecie, że sporo ośmiolatków nie potrafi wiązać butów! W tej książce Albert ma już 5 lat i pięknie wiąże kokardy. Albertowi wiązanie kokard bardzo się podoba i robi to wszędzie. Podczas jego przygód towarzyszy mu tata, który dzielnie znosi pomysły i wyjątkowość swojego syna. No właśnie, czy takie wiązanie kokardek może mieć jakieś tragiczne konsekwencje? Jeśli jesteście tego ciekawi, sięgnijcie po książkę.

Książka pisana dość wyjątkowym stylem. Zdania są konkretne, nie mamy tu rozbudowanych opisów. Dzięki czemu dziecko więcej jest w stanie wyciągnąć z książki. Twarda oprawa, bardzo proste ilustracje i problemy z którymi borykają się przedszkolaki. Książki o Albercie tłumaczone są na trzydzieści języków!

My uwielbiamy tego wyjątkowego chłopca, a Wam gorąco polecamy całą serię!