Wybryki z Ameryki - Wydawnictwo Bis


Znacie bohaterów Gupikowa? My poznaliśmy dość zabawną rodzinę, przy okazji książki Wydawnictwa Bis „Wybryki z Ameryki” autorstwa Moniki Kowaleczko – Szumowskiej.


Książkę relacjonuje nam mała Zosia, najmłodsza z rodziny. Tym razem cała rodzina plus dziewczyna Wojtka wybierają się w podróż do Ameryki. W zasadzie już od samego początku spotyka ich mnóstwo zabawnych sytuacji. Zagubione w otchłani torebki mamy paszporty, nadludzkich rozmiarów bagaż dziewczyny Wojtka i jego paniczny lęk przed lataniem. Z kolei Zuzia ma wielką obawę przed językiem angielskim. Nas niezwykle zaciekawił wątek z żółwiami, które wykluwają się nad Zatoką Meksykańską. Nawet nie wiedzieliśmy, że są wolontariusze, którzy pomagają im dotrzeć do morza. Jakie jeszcze przygody miała nasza rodzinka i o co chodzi z tym Alcatraz przeczytacie w książce. Jedno jest pewne to wyjątkowa podróż z zabawnymi bohaterami którzy mają do siebie dystans i stawiają czoła wszystkim przygodom.

Co mi się bardzo podoba w książce, to oprócz lekkiej, momentami zabawnej historii wplecione jest tu troszkę nauki. Na niektórych stronach mamy zaciemnione ramki w których dostajemy sporo ciekawostek. Wiedza ta jest sprytnie przekazana i nawiązuje do przygód naszych bohaterów.

Książka ma miękką okładkę i czarno białe ilustracje Przemyslawa Liput. Czyta się ją niemal jednym tchem i ciężko się oderwać od przygód bohaterów Gupikowa. Polecam, lektura lekka, zabawna, bardzo wciągająca i...pouczająca.