„CZARODZIEJSKI LABIRYNT” - Zielona Sowa


Odkąd pamiętam labirynty były u nas na topie. Był czas, że sama Karolowi takie tworzyłam i zabawa była tu genialna. Kiedy tylko zobaczyłam w ofercie Wydawnictwa Zielona Sowa grę „CZARODZIEJSKI LABIRYNT” wiedziałam, że musi ona znaleźć się na naszej półce z grami. Grę stworzyła Anna Sobich – Kamińska.


W pudełku znajdziemy następujące elementy:
  • 2 kafelki Bohaterów,
  • 2 kafelki Dzikich Pnączy,
  • 38 kafelków Labiryntu,
  • 6 kafelków skarbów
  • instrukcja.


W instrukcji znajdziemy aż 3 warianty gry. Dwa do gry solo i jeden do gry z drugim graczem. Pierwszy wariant to LABIRYNT: ROZGRZEWKA. W którym musimy znaleźć drogę aby połączyć bohatera z wszystkimi skarbami. Drugi wariant to LABIRYNT: WYZWANIE. Tu należy zebrać 6 skarbów, ale mamy utrudnienie w postaci złowrogich pnączy. Jeśli połączymy bohatera z pnączem, przegrywamy. 
Trzeci wariant nasz ulubiony to gra na dwie osoby czyli LABIRYNT: POJEDYNEK. Naszym zadaniem jest zdobyć jak najwięcej cennych skarbów. Układamy kafelki zgodnie ze schematem w instrukcji – w kwadrat 6 kafelków na 6 kafelków. Układamy je rewersem do góry. Następnie rozkładamy skarby – skrzynie po prawej stronie puchary po lewej. Gracze wykonują ruchy na zmianę. W swoim ruchu możemy odsłonić kafelek i odwrócić go w dowolnym kierunku, albo odsłonięty już kafelek obrócić. Następnie przesuwamy Dzikie Pnącza na pierwsze wolne miejsce zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gra kończy się gdy zbierzemy wszystkie skarby. Wygrywa osoba, która będzie miała więcej punktów. Skarby po stronie przeciwnika liczymy za 2 punkty, po naszej stronie za 1 punkt.

Szacowany czas rozgrywki to 10-20 minut. Gra skierowana jest dla dzieci w wieku 6+. Warto tu wspomnieć, że jest to produkt polski! Kafelki wykonane są z wysoką starannością, mamy tu piękne kolorowe elementy, na których znajdziemy różne detale, które dodatkowo uatrakcyjnianą naszą zabawę. Grafikę stworzyła w grze Dobrosława Rurańska.

U nas to prawdziwy hit. Gra bardzo nas wciągnęła i gorąco ją polecamy wszystkim miłośnikom labiryntów.Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)