„Gdzieś daleko Bajka EKO” - Dwukropek


Temat ekologi jest bardzo ważny. Żyjemy w świecie, który produkuje spore ilości plastików, opakowań, folii i mnóstwa produktów które nas powoli zasypują. Na szczęście świadomość ludzi w ostatnim czasie w tym temacie dość mocno wzrosła. Bardzo mnie cieszy, że powstaje też sporo książek dla dzieci związanych z tematem ekologii. Nam ostatnio dała do reflekcji książka Wydawnictwa Dwukropek „Gdzieś daleko Bajka EKO” autorstwa Izabeli Skorupka.


Dawno temu był piękny kraj Zielencja, ale nie nie...nie przenosimy się tu do krainy zielonej, do krainy z drzewami, kwiatami, jeziorami i zwierzętami. Zielencja już nie jest zielona, teraz autorka zabiera nas w podróż po Niezielencji. Niestety piękna kraina zamieniła się w niemalże wysypisko śmieci. Wszędzie są śmieci, panuje bałagan, chaos i ogólna irytacja. Cały bałagan jest za sprawą rozpieszczonej królewny, której rodzice pozwalali na wszystko. Królewna uwielbia eksperymenty, centra handlowe, lubi gromadzić materiały...Król jednak postanowił coś z tym zrobić i wpadł na pomysł, że trzeba córkę wydać za mąż! Tęsknił za dawną krainą, za rybami, jeziorami, drzewami...Czy uda się ożenić królewnę? Czy uda się odmienić Niezielencję w Zielencję? Czy król zje marchewkę i jakie będą dalsze losy mieszkańców tej krainy dowiecie się z książki.Książka pokazuje, z należy dbać o otaczające nas środowisk. Jeśli każdy posprząta teren wokół siebie sprawi, że świat będzie dużo lepszy, a życie w nim łatwiejsze.

Jest to pięknie wydana, bardzo kolorowa pozycja, z oryginalnymi ilustracjami Anny Gensler. Do tego język dostosowany do dziecka i historia skłaniająca do refleksji...czyli kolejna wyjątkowa książka dla dzieci. Od pewnego czasu zachwycamy się książkami Wydawnictwa Dwukropek, które podaje nam wydawać by się mogło trudne tematy w bardzo prostej formie.

Warto tu dodać, że książka ma patronat honorowy Fundacji Nasza Ziemia i organizacji Sprzątanie świata. Gorąco polecam, szczególnie, że zbliża się Światowy Dzień Ziemi. Może to stać się doskonałym pretekstem do rozmów o czystym i zdrowym śroodowisku.