„Zamieniłem brata przez Internet” - Dwukropek


Każdy kto ma brata, wie, że bywa różnie. Między Karolem i Frankiem są 4 lata różnicy. To dwa całkiem różne charaktery, dwie odmienne osobowości, zupełnie inne zainteresowania...i jedna wspólna cecha upartość. Stanowi to istną mieszankę wybuchową i chłopcy naprawdę nie pozwalają nam się nudzić. Jednak jeden za drugim by wskoczył w ogień i mimo tylu różnic kochają się bardzo. Nie nie, nie jest zawsze kolorowo, oczywiście się kłócą, biją, ale koniec końców godzą i wspólnie bawią. Uwielbiam słuchać jak razem rozmawiają. Dlatego kiedy niedawno trafiła do nas książka Wydawnictwa Dwukropek „Zamieniłem brata przez Internet” postanowiliśmy ją wspólnie przeczytać. Autorem książki jest Jo Simmons.


W książce poznajemy Jonnego, który ma starszego brata. Brat często mu dokucza, wyśmiewa się z niego. Nasz bohater ma już dość. Przypadkiem odkrywa stronę ZAMIANARODZENSTWA i...postanawia z niej skorzystać. Wypełnia ankietę, klika i już...u jego drzwi pojawia się nowy brat syren Mervyn. Niby brat idealny, ale z czasem okazuje się że ogon syrena stanowi sporą przeszkodę i postanawia on wrócić do morza. Jonny postanawia kolejny raz skorzystać z Internetu, a później kolejny...co wyjdzie z tych zamian? Jak skończy się książka i czy nasz bohater dojdzie do porozumienia z bratem dowiecie się z książki.

To 272 strony zabawnej i wciągającej akcji. Książka ma twardą oprawę i czarno białe ilustracje wykonane przez Nathana Reeda. To książka, która tak naprawdę skłania do refleksji. Język jest tu lekki, akcja ciekawa. 

Pozycja ta jest godna polecenia!