„Wielka księga zagadek i łamigłówek”- Greg


Bardzo lubimy książki z zagadkami i łamigłówkami. Dla mnie to często ostatnia deska ratunku, aby móc coś zrobić, a chłopców czymś zająć. Dlatego wyszukuję różnych ciekawych pozycji, które będą u nas hitem. Niewątpliwie taką pozycją jest „Wielka księga zagadek i łamigłówek” Wydawnictwa Greg autorstwa Nikoli Kucharskiej.


To naprawdę wielka księga z zagadkami i łamigłówkami. To 247 storn piękne wydanych i bajecznie kolorowych, które zachęcają do pracy. Mamy tu 9 rozdziałów ułożonych tematycznie. Są zadania związane ze zwierzętami, potworami i straszydłami, piratami, kosmitami i astronautami, dinozaurami, księżniczkami i rycerzami, detektywami, morzami i oceanami oraz pojazdami. Jak widać, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co mi się bardzo podoba, to zadania mają stopnie trudności. Na górze strony jest odpowiedni znaczek wskazujący ten poziom. Znajdziemy tu zadania łatwe, trudne i super trudne. Dzięki czemu, z książki mogą korzystać dzieci w różnym wieku. Dla większej motywacji, zapisujemy ilość zdobytych medali.


Zadania są przeróżne, nie da się tu nudzić. Mamy odnaleźć w plątaninie zabawek te właściwe przedmioty, są zadania matematyczne, jest też kodowanie, są ćwiczenia z cieniami, mamy labirynty, łączenie kropek, kolorowanie, szukanie różnic, szyfrowanie, dopasowanie obrazków, szukanie dinozaurów po opisie. Nie spotkałam książki na naszym rynku z tak dużą różnorodnością zadań. Bardzo podobają mi się zadania z matematyki, które są bardzo sprytnie wkomponowane. Dziecko rozwiązując je ma świetną zabawę i nawet nie jest świadome tego, że właśnie się uczy.


Polecenia są tu jasno podane i nie ma wątpliwości na czym polega zadanie. Nie ma konieczności tłumaczenia dziecku co ma zrobić. Książka tez świetnie sprawdza się w podróży.Genialna książka dostarczająca sporo radości, zabawy i nauki. Jej uniwersalność sprawia, że u nas z książki korzysta 4 i 8 latek zgodnie dzieląc się zadaniami. System medali dodatkowo motywuje ich do działania.