„DINOZAURY. TAJEMNICZA WYSPA” - Granna


Uwielbiam obserwować Karola, który z wypiekami na twarzy i w pełnym skupieniu nad czymś się pochyla. Jeśli jest to coś związanego z jego rozwojem, nauką to tym bardziej mnie to cieszy. Od kilku dni, pomimo wakacji obserwuję taki właśnie widok. Wszystko za sprawą gry „DINOZAURY. TAJEMNICZA WYSPA” z serii Smart Games od Granny. Cała seria Smart jest genialna i zachęcam Was do zapoznania się z ofertą, bo naprawdę warto!


W pudełku znajdziemy:
  • plastikową planszę,
  • 6 elementów wysp z dinozaurami,
  • książeczkę z 80 zadaniami i ich rozwiązaniami.Jest to gra skierowana do jednego gracza. Producent przeznaczył ją dla dzieci w wieku 6+. Jest to właściwie dobrany wiek, młodsze przedszkolaki mogą mieć tu trudność z ułożeniem poprawnie zadania. Jednak, Granna pomyślała też o maluchach i dla nich są inne Smart Games.
Zasady są niezwykle proste. Wybieramy z książeczki zadanie i na plastikowej planszy za pomocą 6 kafelków układamy poprawny wzór wysp. Tylko jedno rozwiązanie jest prawidłowe. Należy tu pamiętać, że czerwone dinozaury są mięsożerne i nie mogą być na jednej wyspie z zielonymi roślinożercami, Na pojedynczej wyspie może znajdować się kilka dinozaurów z tego samego gatunku. Niektóre wyspy mogą być niezamieszkane.W książeczce znajdują się 4 poziomy zadań: starter, junior, expert, master. Pierwszy poziom ma dodatkowe ułatwienia w postaci zaznaczonych miejsc na kafelki. Jest to świetna rozgrzewka. Na samym końcu znajdują się odpowiedzi i kiedy już naprawdę brakuje nam pomysłu, możemy tam sięgnąć po pomoc. Mamy tu aż 80 możliwości różnych kombinacji. Takie zadania wpływają doskonale na wyobraźnie, koncentrację, logiczne myślenie i spryt. To genialny trening dla szarych komórek.
Książeczka z zadaniami jest niewielkich rozmiarów, posiada kołowrotek, dzięki czemu łatwo się z niej korzysta. Sama plansza i kafelki wykonane są z wysokiej jakości plastiku. Mają piękne intensywne kolory i po pierwszym otwarciu jest efekt wow! Gra nie dość, że jest świetna sama w sobie to jeszcze przyciąga wzrok i zachęca swoim wyglądem do logicznych potyczek.

Jest to niewątpliwie jedna z lepszych gier jakie mamy na swojej półce. Jestem nią zachwycona, a widząc jak Karol się w nią wciągnął mogę śmiało ją Wam polecać! Jest to też dobry pomysł na prezent. Który nie znudzi się, a dodatkowo rozwinie wyobraźnię przestrzenną.
Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)