PRZYGODA LEGO® W PRAWDZIWYM ŚWIECIE - Wydawnictwo AMEET


Karola specjalnie do nauki zachęcać nie trzeba, od samego początku jest molem książkowym i pasjonatem wiedzy, ale z Frankiem to już inna bajka. Fakt sporo uczy się przy Karolu, ale tak sam z siebie to jednak rzadko. Dlatego poszukuję książek, pomocy naukowych, które będą atrakcyjne dla niego, a dzięki czemu będzie chętnie po nie sięgał. Mam kilka już pewniaków, a dziś dołączyły do nich kolejne książki z serii PRZYGODA LEGO® W PRAWDZIWYM ŚWIECIE Wydawnictwa AMEET.


Klocki Lego to wielka pasja chłopaków. Franek od dawna bawi się już zwykłym Lego tworząc różne ciekawe budowle. Często kupujemy gazety z ludzikami z Lego, różnymi pojazdami dzięki czemu nasza kolekcja ciągle się powiększa. Tym bardziej wiedziałam, że te książki będą prawdziwym hitem. To genialna podróż po świecie i nauce z figurkami Lego. Obok realnych zdjęć, mamy wklejone różne figurki i obrazki z Lego. Są liczne dialogi, mnóstwo informacji i zadań do wykonania. Dodatkowo seria została tak zaprojektowana, aby zachęcać dzieci do czytania. Są tu proste i krótkie zdania, a słownictwo nie jest rozbudowane. Na końcu znajduje się słownik i indeks ułatwiający poruszanie się po książce. Książki są bajecznie kolorowe. Mają twardą oprawę i kredowy papier. W biblioteczce Frania pojawiły się 3 tytuły:

LEGO®. NA RATUNEK. 

PRZYGODA LEGO® W PRAWDZIWYM ŚWIECIE

To przegląd służb ratunkowych na lądzie, w powietrzu i na pełnym morzu. Dziecko dowie się jaki jest numer ratunkowy. Czym gasi się pożar i ile wody potrzeba do jego ugaszenia. Jest tu sporo informacji o pożarze i pracy strażaka. Nawet nie wiedziałam, że psy w straży pożarnej są już od 300 lat. Poznamy też pracę policji. Wiedzieliście, ze radiowozy mogą pędzić z prędkością nawet 250 km/godzinę? Dowiemy się czym zajmuje się straż przybrzeżna. Przyjrzymy się tez pracy lekarzy i ratowników górskich. Ostatnio wskutek mody na góry coraz częściej w akcję ruszają ratownicy górscy. Należy się im wielki szacunek, bo narażając swoje życie pełniąc akcję ratunkową często w bardzo trudnych i niebezpiecznych warunkach.

LEGO®. WIELKIE MASZYNY. 

PRZYGODA LEGO® W PRAWDZIWYM ŚWIECIE

To przegląd maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu. Wiecie, że największe koparki ważą tyle co 400 samochodów? Dowiemy się do czego służy betoniarka, wybierak, a do czego wywrotka. Przyglądniemy się pracy buldożera, dźwigu i walca. Wiecie co to jest pociąg drogowy? To ciężarówka, która może ciągnąć nawet 100 przyczep. Nigdy takiego pojazdu nie widzieliśmy...ale efekt musi być WOW. W książce przeczytamy też co nieco o kontenerowcu, pociągu i odrzutowcu, a na koniec udamy się w kosmos.

LEGO®. ROBALE. 

PRZYGODA LEGO® W PRAWDZIWYM ŚWIECIE

Tu dla mnie wielka niespodzianka, bo sądziłam, że książka będzie hitem u Karola...a jednak przejął ją Franio. Przeczytamy w niej o świecie robali, które żyją na ziemi od ponad 500 milionów lat. Dziecko nauczy się też dzielić stworzonka popularnie nazywane robalami. Super sprawa! Jasno, prosto waśnione co jest czym. Dowiemy się o tym, że owady są bardzo pożyteczne w świecie człowieka. Przeczytamy też o tym jak owady się bronią i jak rozmnaża się motyl. Wiecie, ze najbardziej fascynujące owady żyją w lasach tropikalnych Ameryki? Jest też rozdział poświęcony ślimakom i pająkom.

To wspaniała przygoda z postaciami z Lego. Duża dawka wiedzy dostosowanej do małego czytelnika. Sporo ciekawostek i informacji, które mogą być początkiem do zgłębiania wiedzy o świecie. Gorąco polecam!