Tangram - Granna

Wiecie, że Tangram to tradycyjna chińska układanka wymyślona trzy tysiące lat temu! Tak, ma już 3 tysiące lat! Nieźle prawda? Co najfajniejsze, to nadal jest na czasie, nadal wciąga. Dziś w dobie komputerów, wszechobecnej cyfryzacji starożytna układanka jest nadal na topie! Nasza gra TANGRAM RYSOWANIE KSZTAŁTAMI jest z Wydawnictwa Granna z serii "Gry podróżne". 


W zestawie znajdziemy: 
  • 7 tekturowych klocków,
  • instrukcję.No dobrze, ale o czym ja tu piszę? Tangram, to kwadrat podzielony na 7 części. Są nimi: 2 duże trójkąty, 1 średni trójkąt, 2 małe trójkąty, 1 kwadrat i 1 równoległobok. Gra polega na układaniu figur w oparciu o podany wzór. Zawsze musimy użyć wszystkich elementów. Klocki nie mogą na siebie nachodzić. Możemy dowolnie odwracać kafelki tak aby uzyskać pożądany wzór. Przy pomocy tych 7 elementów możemy ułożyć tysiące obrazków. Jeśli z którymś wzorem nie możemy sobie poradzić, można sięgnąć do tyłu instrukcji, gdzie mamy pokazane rozwiązanie.
Gra skierowana jest do 1-2 graczy w wieku 7+. Z uwagi na rozmiar gry, można z powodzeniem zabrać ją do samochodu, autobusu czy na wycieczkę do parku. Tak naprawdę potrzebujemy kawałek prostej powierzchni i możemy się zmierzyć z tangramem. Jeśli nie mamy stołu, możemy układać choćby na książce, teczce, na trawie czy ławce w parku.

Polecamy, super zabawa i trening dla szarych komórek. Oj lubimy takie zadania!

Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)