Piramida matematyczna - Epideixis

Matematyka to królowa nauk i tu chyba nikt nie ma wątpliwości. Wkroczyliśmy w ten świat już jakiś czas temu, ale bez fajerwerków. Dopiero jak w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej okazało się, że Karol ma bardzo rozwiniętą inteligencję matematyczną zaczełam szukać ciekawych pomocy matematycznych. Na rynku oferta jest dość bogata, ale jak ze wszystkim bywają produkty must have i takie, które kompletnie się nie sprawdzają. Dziś właśnie chciałam napisać Wam o układance matematycznej, która niewątpliwie jest takim must have nie tylko dla matematycznego geniusza. Dziś napisze Wam o naszym ostatnim odkryciu, a mianowicie o PIRAMIDZIE MATEMATYCZNEJ od EPIDEIXISOdkąd mamy tą układankę i w zasadzie codziennie Karol z niej korzysta, zastanawiam się jak mogło jej u nas do tej pory nie być?
 Zasady budowy piramidy są niezwykle proste. Wszystko odbywa się tu na zasadzie podobnej jak w domino. Na wstępie rozdzielamy trójkąty pomiędzy wszystkich graczy. Na środku kładziemy jeden trójkąt z zadaniem do góry. Następnie kolejno rozwiązujemy zadania, szukając odpowiedzi w naszych trójkątach. Pomocne są tu kolorowe boki i gwiazdki, które stanowią elementy samokontroli. Efektem końcowym jest właśnie tytułowa piramida.


Układanka rozwija zdolności logicznego myślenia, spostrzegawczości i zapamiętywania. Dodatkowo wymaga od dziecka koncentracji, wytrwałości, a jednocześnie pomaga  dzięki temu przezwyciężyć trudności.

Fajne jest tu to, że możemy grać indywidualnie lub w grupie. Dzięki czemu możemy korzystać z niej w domu, szkole czy na świetlicy. 
Pomoc ta skierowana jest do dzieci od 6 lat. My mamy akurat dodawanie i odejmowanie do 100, ale są też inne zestawy. Warto też tu dodać, że jest to produkt polski! 

Gorąco, ale to gorąco polecam! Genialna pomoc, nauka przez zabawę i sporo frajdy z układania!

Post bierze udział w super projekcie: Grajmy :)

Post bierze udział w projekcie POSZKOLNE