Łatwe ćwiczenia do nauki mnożenia - PUS


O mojej miłości do PUS Wydawnictwa Epideixis pisałam Wam ponad rok temu TU. Jedyne co się zmieniło od tego czasu to fakt, że Karol jest obecnie w drugiej klasie. Od tego właśnie czasu przynajmniej raz w tygodniu Karol bawi się PUSami! To genialny pomysł na zgłębianie wiedzy, ćwiczenia i zabawę w jednym! To się nie nudzi! Wręcz przeciwnie, z czasem dziecko chce więcej i więcej! Mając już zestaw kontrolny, możemy dowolnie kompletować książeczki do niego. Jest w czym wybierać, bo oferta jest naprawdę bogata. Dziś chcę pokazać Wam jak w prosty sposób można zaprzyjaźnić się z tabliczką mnożenia. Potrzebne oczywiście oprócz zestawu kontrolnego są tu książki "Łatwe ćwiczenia do nauki mnożenia" w ofercie są dwie części. Część pierwsza to mnożenie i dzielenie do 30, druga to działania do 100. 
Zasady są bardzo proste, a frajda z nauki ogromna. W zestawie kontrolnym przekładamy klocki do górnej części pudełka, cyframi do góry. Na dolnej części mamy napisane cyfry i to na nich będziemy układać kafelki. Dziecko otwiera książkę na stronie z ćwiczeniami. Bierze dowolny klocek i z cyfrą klocka rozwiązuje zadanie. Mamy tu zasadę - numer klocka, to numer zadania, które rozwiązujemy. Następnie wybieramy właściwą odpowiedź i patrzymy na jej numer. Wskazuje on numer na zestawie kontrolnym gdzie musimy umieścić nasz klocek. Po wykonaniu wszystkich zadań, zamykamy pudełko odwracamy i sprawdzamy czy wzór jaki nam wyszedł zgadza się z wzorem na górze strony. Jeśli nie możemy się poprawić. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dziecko samo siebie kontroluje.Genialna pomoc do nauki mnożenia, ale też do ćwiczeń tabliczki mnożenia. Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę jest najlepsza. Tu jeszcze dochodzi element samodzielnego poszukiwania, a taka nauka połączona z fascynacją w odkrywaniu jest przecież najlepsza. 

Czy polecam? Polecam Wam to już ponad rok temu, nasza fascynacja tym produktem nie maleje, a wręcz przeciwnie....z każdą kolejną książką cieszę się z odkrycia PUS! To chyba jasne, że polecam!