Szkielet człowieka - puzzle - EDUCARIUM

Szkielet człowieka to temat, który wcześniej czy później pojawi się w zainteresowaniach dzieci. U nas powraca bardzo często. Za każdym razem staram się coś nowego wprowadzić. Tym razem znalazłam genialną pomoc, która na długo nam posłuży. Mowa dziś o SZKIELECIE CZŁOWIEKA - PUZZLACH XXL które znajdziecie w sklepie EDUCARIUM! Jeśli jeszcze nie znacie sklepu, nadrabiajcie zaległości, bo mają tam przeróżne pomoce w tym sporo perełek!Nie są to zwykłe puzzle. To wielkie piankowe puzzle, które składają się z 15 elementów. Długość szkieletu po złożeniu ma 129 cm. Chłopcy mieli frajdę i po ułożeniu porównywali swój wzrost do szkieletu. Jest to nauka na konkretnym przykładzie. Można przyłożyć i porównać kości. Składając szkielet można mówić jaką kość się układa. Z tyłu szkieletu mamy angielskie nazwy, można je zakleić polskimi odpowiednikami. Jednak my tego nie zrobiliśmy, bo chłopcy ćwiczą język angielski i też do tego postanowiłam wykorzystać te puzzle. Wszędzie staram się widzieć walor edukacyjny, a zabawa przez naukę przynosi największe sukcesy. 

Po złożeniu szkieletu można go podnieść. Elementy solidnie razem się trzymają. Jednocześnie nie ma problemu z ich rozłożeniem. Wszystko jest tu idealnie wykrojone. Zresztą sami zobaczcie:)


Puzzle są solidnie wykonane. Pianka jest gruba, a nadruk trwały. Jest tu pomoc, którą można wykorzystywać w domu i w szkole czy przedszkolu dla większej grupy dzieci! 


Super zabawa i nauka w tle! Zresztą zobaczcie jak mój prawie 9 latek i 4,5 latek poradzili sobie z puzzlami!Gorąco polecam! Taka nauka z pewnością zostanie zapamiętana, a jeśli coś umknie zawsze można poukładać puzzle od nowa! Ja jestem zachwycona tymi puzzlami!