Ta potworna wojna - Tania Książka

Wydawnictwo Nasza Księgarnia ma w swojej ofercie niezwykle ciekawą serię "Ale historia...". Jako że Karol od dłuższego czasu zainteresowany jest II wojną światową, wybrałam książkę autorstwa Grażyny Bąkiewicz "Ta potworna wojna...", którą można znaleźć w nowościach Księgarni Tania Książka.


Poznajemy tu chłopca Witka, który chodzi do szkoły i ma niesamowitego nauczyciela historii Pana Cebulę. Nauczyciel pokazując historię przenosi dzieci w dany okres historyczny. Wszystko jest możliwe za sprawą podróży w czasie. Dzieci zostają przeniesione w straszne czasy II wojny światowej. Oczywiście im nic nie grozi, bo mają specjalną ochronę. Są też niewidoczni dla współczesnych mieszkańców. Jednak namacalnie widzą, czują i przeżywają ten tragizm. Zostają zasypani przez bombardowanie, są świadkami wybuchu granatu. Widzą cierpienie, rozpacz, strach, śmierć...jednak nie zdradzę Wam więcej, warto sięgnąć po tę pozycję jak i po inne z tej serii Historia przedstawiona w ten sposób ciekawi, pochłania bez reszty i jest bodźcem do dalszych poszukiwań.

Książka jest czarno biała. Obok ilustracji z książki mamy komiks dotyczący II wojny światowej. Pokazujący tę straszną ideologię, która skłoniła ludzi do potwornych czynów. Całość jest spójna i ciekawie przedstawiona. Jest to bardzo dobra książka dla nieco starszych dzieci.

Karol ma 9 lat, jest dojrzały jak na swój wiek. Sporo z nim rozmawiamy i uważam, że jest na tyle emocjonalnie gotowy, aby móc sięgnąć po tę pozycję. Zwłaszcza, że nie jest to pierwsza jego książka dotycząca II wojny światowej. Czytaliśmy ją wspólnie. Przy komiksach był czas na rozmowę i tu bardzo mnie zaskakiwały trafne spostrzeżenia Karola. Czas czytania książki był niezwykły i cieszę się, że to właśnie od tej książki zaczęliśmy naszą przygodę z "Ale historia...".

Warto sięgnąć po tę pozycję. Gorąco polecamy.

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki