Kanapka manipulacyjna - ISANI HANDMADE


Uwielbiam wyszukiwać dla chłopców pomoce, zabawki, które są niebanalne, które są wyjątkowe i widząc je wiem, że zaciekawią chłopaków. Taką pomocą jest niewątpliwie KANAPKA MANIPULACYJNA od Isani Handmade.


Jest to produkt wysokiej jakości, bardzo wysokiej. Jak zapewnia producent: „Materiały, których używam w szyciu pomocy sensorycznych, posiadają certfikaty bezpieczeństwa. Kupowana bawełna jest produktem od polskich dostawców i producentów. Filc jest najwyższej jakości a nici ze znanej firmy. Wykończenia są przeszywane i wzmocnione a dodatkowe przeszycia wypustką lub lamówką wzmacniają pozytywny odbiór wizualny.” Ja się pod tym podpisuję! Jakość wykonania jest naprawdę świetna, przeszycia na kanapce wykonane z największą starannością. Każdy element precyzyjnie docięty, a jakość filcu bardzo wysoka. Jego grubość to aż 3 mm na produkty kanapki i 4 mm na chleb, zatem mamy bardzo solidny produkt, który posłuży na długo. Może być z powodzeniem wykorzystywany w przedszkolach i żłobkach! Widać, że producent nie oszczędza tu na materiale!
Sama kanapka jest bardzo poręczna dla małych rączek. Jej wielkość to 16x12 cm. Całość spięta wielkim solidnym guzikiem, który jest oliwką na kanapce. W skład kanapki wchodzi: kromka z guzikiem, kromka na samą górę z dziurką, sałata, szynka, papryka, żółty ser, pomidor, ogórek, jajko na twardo.

Zabawa taką kanapką genialnie ćwiczy koordynację wzrokowo ruchową, ćwiczy sprawność manualną, która jest tak ważna w dalszej nauce pisania, rysowania, majsterkowania. Dla nas okazało się świetnym ćwiczeniem do nauki zapinania guzików. Przekładając, zapinając, dodając kolejne elementy dziecko poprzez zabawę ćwiczy tę trudną dla wielu maluchów czynność. Nie od dziś wiadomo, że taka nauka daje najlepsze rezultaty, a przede wszystkim zachęca do dalszej pracy i nie nudzi malucha. Jest to zatem doskonałe ćwiczenie dla usprawnienia motoryki małej.
Jednak to nie wszystko. To nie tylko ćwiczenie sprawności manualnej. Bawić możemy się dowolnie i tu ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Kanapka manualna jest doskonałym ćwiczeniem nauki kolorów. Poprzez przypinanie poszczególnych elementów w atrakcyjny sposób dziecko uczy się i zapamiętuje kolory. Tak naprawdę nie mając świadomości nauki.

Dodatkowo, dziecko doskonali zasób słów, uczy się składników, produktów potrzebnych do sporządzenia kanapki. Z takimi pomocami nie trzeba dziecka zachęcać, ono samo po nie sięga. Kanapki jadamy codziennie, a tak przygotowana samodzielna kanapka cieszy jeszcze bardziej.
Może to też być dobry sposób na niejadka. Zabawa „zrób sam kanapkę”. Dziecko tworzy samodzielnie kanapkę przypinając odpowiednie składniki, a potem z pomocą rodzica robi już prawdziwą z tych samych składników i…próbuje?

Mnogość wykorzystania, jakość wykonania i frajda dziecka sprawia, że jest to produkt który z czystym sumieniem mogę Wam polecić! Uwielbiam takie produkty hand made, a dodatkowo tu na uwagę zasługuje fakt, że jest to polska firma korzystająca z polskich produktów! Gorąco, ale to gorąco polecam…a przy okazji zerknijcie na stronę ISANI…cuda tam mają!


metka isani.png