Siostrzyczka - Zakamarki

Niewątpliwie pojawienie się nowego domownika w domu zmienia nasz cały świat. Jest to szczególnie trudne dla dzieci. Warto sięgnąć w takiej sytuacji po książki, które pomogą oswoić się z tematem rodzeństwa, które ma się pojawić w naszym domu. Jedną z ciekawszych pozycji jaka do nas trafiła jest książka Wydawnictwa Zakamarki "SIOSTRZYCZKA" autorstwa Ulfa Starka i Charlotte Ramel. 


Poznajemy tu małego chłopczyka, któremu niebawem urodzi się siostrzyczka. Wszystko jest dla niego nowe i nie wie czego może się spodziewać. Jednak staje na wysokości zadania i spełnia rolę starszego brata. Metodą prób i błędów odkrywa jak można siostrzyczkę uspokoić, uśpić. Planuje też ich zabawy kiedy siostrzyczka będzie już starsza. Nauczy jej wszystkiego i będzie miał kompana do zabawy.
Jest to doskonałą pozycja przybliżająca dziecku pojawienie się malucha w domu. Oswaja z tym, że to nie takie straszne mieć młodszą siostrzyczkę. Książka pokazuje, że starszy brat jest potrzebny, że może pomagać, troszczyć się i opiekować siostrzyczką. Niewątpliwie to wpływa pozytywnie na samoocenę dziecka. 

Książka jest pięknie wydana, ma twardą oprawę, kolorowe strony. Napisana jest prostym językiem. Gorąco polecam. U nas oswojenie z nową zbliżającą się sytuacją dla chłopców trwa, ale widzę że z ta książką młodszy syn zrobił krok do przodu. To o niego się bardzo obawialiśmy, a teraz widzę, że "pierwsze koty za płoty" i powoli dostrzega pozytywy tego, że już nie będzie najmłodszy w rodzince :)