Bryły porównawcze 6 cm - 17 brył - EDUCARIUMCałkiem niespodziewanie, po cichutku matematyka weszła w nasze progi. Karol nigdy nie przejawiał jakichś specjalnych zainteresowań tym przedmiotem, dlatego też nie naciskałam i rozwijamy inne jego zainteresowania. Już na początku szkolnej przygody okazało się, że Karol ma bardzo mocno rozwiniętą inteligencję matematyczną. Chodzi do prywatnej szkoły na zajęcia z matematyki i obecnie przerabiają tam bryły. Karola całkowicie temat zafascynował. Dla rozwijania tej pasji sięgnęłam po genialną pomoc edukacyjną - Bryły porównawcze, które znajdziecie w sklepie Educarium


W zestawie który posiadamy znajduje się 17 brył o wysokości 6 cm. Dodatkowo wymiary brył są względem siebie proporcjonalne. Zatem są bardzo poręczne i wygodne w pracy. Ściany brył są przeźroczyste, a góra jest koloru niebieskiego w której znajduje się specjalny otwierany otwór. Tak właśnie! Bo bryły oprócz tego że możemy je oglądać, poznawać to możemy dzięki nim zbadać zależności pomiędzy kształtem, wielkością i objętością! Ich wzajemne relacje możemy zbadać dzięki doświadczeniom z cieczą, piaskiem, kaszą czy np. solą. Jest to możliwe dzięki zdejmowanej niebieskiej ścianie. Dzięki temu możemy wsypać lub wlać dowolną ciecz czy proszek i badać objętości. Dziecko zrozumie tu pojęcia geometryczne oraz łatwiej poradzi sobie z wzorami i obliczaniem objętości figur. 
U nas nawet Franio miał frajdę z wsypywania soli do brył i sprawdzania w której bryle zmieści się więcej. Bawił się w zgadywanie po wielkości czy ta bryła ma większą objętość od tej która wydawała mu się mniejsza. Karol z kolei ma z bryłami spora frajdę z wyliczeniami, wzorami i całą już "poważną matematyką". Choć powiem Wam, że sam też przesypuje sól i sprawdza czy aby na pewno wyniki mu wyszły prawidłowo. Dodatkowo taki zestaw świetnie sprawdza się do nauki pojęć matematycznych. 

Taki zestaw sprawdzi się doskonale w domu jak i w szkole. Zestaw wykonany jest z solidnej jakości plastiku. Nie zniszczy się łatwo i na długo może posłużyć dzieciom. Dodatkowo jego atutem jest fakt, że przykuwa uwagę, jest niebanalny i ciekawie stworzony. Gorąco polecam, ja nim jestem oczarowana, a chłopaki oszaleli na jego punkcie. W Educarium znajdziecie też inne zestawy z bryłami oraz wiele innych pomocy naukowych. To najlepszy sklep z takimi przedmiotami...u nich zawsze można znaleźć perełki, których nigdzie indziej nie spotkacie. Ja uwielbiam ten sklep, za jakość produktów i mega bogatą ofertę!


.