Cykl inkubacji kurczęcia - Educarium


Zbliżają się święta i zapraszamy Was do poznawania z nami jak powstaje kurczaczek:) Od dawna podobała mi się CYKL INKUBACJI KURCZĘCIA. Długo go szukałam. Udało mi się go znaleźć w sklepie Educarium. Ten jest niezawodny i jeśli nigdzie nie ma jakiejś pomocy...u nich ją na pewno znajdziecie :) 


Zestaw zawiera 21 plastikowych jaj umieszczonych w specjalnej podstawce. Jajka są z solidnego plastiku, każde ma wysokość 7 cm i składa się z dwóch części. Jajko bez problemu dziecko może otworzyć i na jednej z cześć obserwować jak rozwija się kurczak. Nie unikniemy pomyłki, bo każdy obrazek w środku ma napisany dzień który przedstawia. 

Dzięki tej pomocy dziecko może śledzić 21 dniowy cykl rozwoju kurczaka przed wykluciem się z jajka. Możemy zaobserwować to co dzieje się w jajku w poszczególnych dniach jego rozwoju. Coś czego gołym okiem nie zobaczymy, coś dla dziecka tajemniczego nagle ma na wyciągnięcie ręki.


Do zestawu dołączona jest instrukcja z ćwiczeniem, a dodatkowo sklep na swojej stronie udostępnia polską jej wersję. Instrukcja zawiera ciekawe wprowadzenie do tematu oraz wyjaśnienie definicji z czego zbudowane jest jajko.

Taki zestaw daje mnóstwo możliwości. Można tworzyć do niego liczne karty z ćwiczeniami, można codziennie otwierać i obserwować jedno jajko przy okazji ćwicząc naszą systematyczność, można liczyć...ale przede wszystkim świetnie się bawić zaspokajając naszą wrodzoną ciekawość. 

Cykl inkubacji kurczęcia to pomoc naukowa, którą można wykorzystać w domu, ale także w szkole czy przedszkolu. Jest to produkt wysokiej jakości, bardzo dobrze sporządzony. Plastik jest solidny, a kolorowe obrazki wyraźne i wykonane z największą dbałością o detale. My wkręciliśmy się w poznawanie jak powstaje kurczaczek i jesteśmy oczarowani tą pomocą naukową. Polecamy ją Wam gorąco!