Mądre bajki. Pozytywne myślenie - GREG

Bardzo cenię sobie książki Agnieszki Antosiewicz, ponieważ  autorka porusza w nich problemy które mogą dotyczyć każdego z nas jednocześnie tłumacząc w nich dziecku daną sytuację. Jakiś czas temu nakładem Wydawnictwa Greg ukazały się "Mądre bajki. Pozytywne myślenie", które zachwyciły Frania.


Jest to zbiór bajek, które pomogą dziecku zrozumieć problemy z jakimi może się borykać. Czasami trudno nam wytłumaczyć malcowi dlaczego tak, a nie inaczej należy postąpić, a mając tu konkretną bajkę nagle problem staje się prostszy. Dziecko widząc konkretny przykład szybciej potrafi poradzić sobie z daną sytuacją. Autorka porusza tu różne historie. Poznamy tu m.in dwie przyjaciółki Anię i Polę, które tak naprawdę przez niedopatrzenie straciły na chwilę swoją przyjaźń. Mamy tu Piotrusia i Antka i ich historię o wybaczaniu, bo przecież nie można pielęgnować w sobie gniewu. Są historie o wartościach, szacunku do pracy, samodzielności, akceptacji inności, miłości, oszczędzaniu, ale także o uzależnieniu od gier, czystym środowisku, szacunku dla starszych i pozytywnym myśleniu.

W książce każda historia dotyczy dziecka. Nie mamy tu jednej postaci, bo nie jest to jedna historia. Każda opowieść ma dobre zakończenie i  zawiera morał. Historie są na tyle krótkie, że młodsze dzieci się nimi nie znudzą. Dodatkowo książka opatrzona jest przepięknymi kolorowymi ilustracjami pobudzającymi wyobraźnię. 

Piękne wydanie, niebanalne treści...książka którą koniecznie trzeba mieć! Polecam Wam z całego serca. Zerknijcie tez na inne pozycje Agnieszki Antosiewicz, bo to książki które warto mieć, warto znać!