Kolorowa Klasyka Wydawnictwa Greg

Wydawnictwo Greg ma piękną serię książek wydanych w ramach Kolorowej Klasyki. Są to książki polskich klasyków literatury. Na uwagę zasługuje tu fakt wydania. Twarda okładka, piękne oryginalne ilustracje sprawiają, że nie można przejść obojętnie obok tej serii. Strony w książce mają zdobione marginesy, ale wcale nie przeszkadzają w lekturze. Wręcz przeciwnie nadają wyjątkowego charakteru. 


Ja się nią zachwyciłam i w naszej kolekcji książek pojawiły się trzy kolejne tytuły. Książki znane z czasów szkoły, jedni w nich zakochani inni do dziś mają złe wspomnienia. Jednak forma wydania tych książek może odczarować te negatywne emocje i pozwolić spojrzeć na nie innym okiem. Nie będę tu streszczać książek, bo każdy się z nimi spotkał na swojej edukacyjnej ścieżce i treść zna.


"ZEMSTA" Aleksandra Fredry to jedna z moich ulubionych szkolnych lektur. Lekka, zabawna i przyjemna do czytania. Dynamiczna akcja, historia powiedziało by się, że z życia wzięta. Dwie rodziny, jeden majątek...czyli konflikt murowany:)  


"DZIADY" Adama Mickiewicza to szkolna zmora wielu. W tym wydaniu dla mnie nieco odczarowana. Piękne ilustracje Czesława Wiktora Borysa Jankowskiego z 1896 roku wprowadzają nas w niesamowity klimat. 


"BALLADYNA" Juliusza Słowackiego to tragiczna historia dwóch sióstr.  Książka jest przepięknie wydana. Ilustracje wielu autorów zachwycają i zachęcają do lektury.

Są to tytuły, które powinny znaleźć się w każdym domu. Dlaczego akurat to wydanie? Otóż dlatego, że jest piękne, wyjątkowe i zachwyca od pierwszego zetknięcia. Polecam. Zerknijcie bo to nie jedyne pozycje z serii Kolorowa Klasyka.

Wydawnictwo GREG