Zręcznościowa przeprawa przez ser - EDUCARIUM


Od zawsze uwielbiałam wszelkie gry zręcznościowe. W różnych parkach rozrywki sporo czasu spędzamy w miejscu gdzie można znaleźć drewniane gry z czasów mojego dzieciństwa. Niedawno przeszukując ofertę naszego ulubionego sklepu EDUCARIUM z pomocami naukowymi natrafiłam na ZRĘCZNOŚCIOWĄ PRZEPRAWĘ PRZEZ SER.


Gra składa  się z drewnianej planszy o wymiarach  27x35 cm, która umieszczona jest na podstawce. Całość jest bardzo stabilna. W zestawie mamy też dwie metalowe kulki. Jedna jest zapasowa. Całą plansze sera można przesunąć do góry, a w jej podstawie znajduje się schowek na kulki. Ser jest kolorowy i bardzo dobrze wykończony. Myszka również jest kolorowa z wyciętym otworem w brzuszku na kulkę. Nie ma tu ostrych krawędzi. Wszystko jest wygładzone, wyszlifowane. Jest to produkt bardzo wysokiej jakości. 

Zręcznościowa przeprawa przez ser to gra zręcznościowa, która dostarcza sporo zabawy i frajdy. Żadna rozgrywka nie jest taka sama, bo nigdy tak samo nie uda poprowadzić się nam kulki. Zadaniem gracza jest przeprowadzić myszkę, która jest na sznurkach zakończonych kulkami przez podziurawiony ser. Cała zabawa polega na tym, że muszka ma w brzuszku metalową kulkę, a my sterujemy sznurkami. Ciągnąc za nie myszka się unosi i jeśli będziemy to robić niedbale kulka wypadnie do jednej z licznych dziur sera i poturla się na zewnątrz po specjalnej rynience umieszczonej w środku sera. Na samej górze znajdują się otwory z punktami i to od nas zależy do którego otworu będziemy prowadzić naszą myszkę. 

Gra uczy cierpliwości, zręczności i wspiera koordynacje wzrokowo ruchową. Gracz musi tez wykazać się nie lada sprytem, aby pomóc myszce przeprowadzić bezpiecznie kulkę. To też doskonała próba charakteru, jeśli się nie udaje próbujemy do skutku, aż wyjdzie. Mamy tu sporo pozytywnych emocji, nutkę rywalizacji - bo można przecież tworzyć zawody. Moi chłopcy mają już rankingi i zawsze jak grają zapisują wynik, a na koniec dnia robią zestawienia. Planują takie statystyki zliczać na koniec miesiąca. Chyba powinnam pomyśleć nad jakimiś medalem dla zwycięzcy;)


Zabawa tą grą może stanowić przerywnik w nauce, zabawie czy po prostu chwila relaksu przed innymi działaniami. Świetnie sprawdzi się też na wszelkich piknikach szkolnych, przedszkolnych czy też podczas dni otwartych. Gorąco polecam zarówno do domu jak i do szkół, świetlic i przedszkoli. Sporo zabawy, mnóstwo pozytywnych emocji i nutka rywalizacji.