Szufladka Montessori 2 w 1 - Zabawki z duszą

Bardzo lubię zabawki z drewna tworzone przez małe firmy. Mam wtedy pewność, że są dopracowane w każdym detalu i, że ich jakość jest wysoka bo osobiście dbają o nią właściciele firmy. Dziś chciałam pokazać Wam wspaniałą pomoc związaną z pedagogiką Marii Montessori - mianowicie szufladkę Montessori, które znajdziecie w sklepie Zabawki z duszą. Właśnie jest to taka mała rodzinna firma, która dba o każdy detal. Kontakt jest bezproblemowy i szybki, a właścicielka przesympatyczna. Wszystko dopracowane w każdym detalu, nawet opakowanie do wysyłki. 
 

Szufladki Montessori to pomoc dla dzieci w wieku około 9 miesięcy. Dziecko aby z nich korzystało powinno już samodzielnie siedzieć. Są dwa rodzaje szufladek na kulkę i na żeton. Nasza jest 2 w 1. W zestawie mamy kulkę ( o średnicy 45 mm) i 6 żetonów (o średnicy 55 mm). Czym są szufladki? Jest to drewniane pudełko z szufladką na górze ma otwór na kulkę i/lub żeton. Zadaniem dziecka jest wrzucanie kulki i/lub żetonu, a następnie wyjmowanie z szufladki. Jest to doskonałe ćwiczenie do rozwijania koordynacji oko - ręka oraz do koncentracji uwagi. Pomoc ta sprawdzi się też w terapii ręki oraz w ćwiczeniach z zakresu motoryki małej.

Klara wrzuca kulkę i zagląda w otwór zdziwiona gdzie ona jest. Bardzo chętnie pracuje z tą pomocą, dla niej to świetna zabawa a przy okazji ćwiczenie z zakresu motoryki małej.  


Jak już wspomniałam w sklepie Zabawki z duszą można wybrać odpowiednie dla siebie szufladki - na kulkę, na żeton lub 2 w 1 jak nasze. Dodatkowo można wybrać kolor szufladki. Ja wybrałam dla Klary czerwony i takiego samego koloru mamy kulkę i żeton.

Produkt jest wysokiej jakości, wykonany z najwyższą starannością. Z powodzeniem może być wykorzystywany w domach, przedszkolach, poradniach i gabinetach terapeutycznych. Gorąco polecam. Patrząc na zaangażowanie Klary podczas zabawy szufladką, myślę, że jest to fajny pomysł na prezent pod choinkę.

Zabawki z duszą