Ryki z Afryki - MUDUKO

Na rynku pojawiła się nowa gra Wydawnictwa Muduku "RYKI Z AFRYKI" i powiem Wam, że skradła nasze serca. To bardzo prosta gra karciana dostarczająca mnóstwo emocji i frajdy z gry. Zatem przenieśmy się do gorącej Afryki i skompletujmy zespół na Letnią Paradę afrykańskich zwierząt. 

W pudełku znajdziemy:

  •  30 kart zwierząt,
  •  25 żetonów,
  •  notes do zapisywania punktacji,
  •  instrukcję.
 Na wstępie rozkładamy żetony na stole według typów. Tasujemy karty i rozdajemy wszystkie graczom. Jeśli mamy 3 graczy odkładamy na bok 3 karty, jeśli jest 4 graczy na bok wędrują 2 karty jeśli jest 4 graczy to gramy wszystkimi kartami. 
 

 


Pierwszą rundę rozpoczyna gracz, który najgłośniej zaryczy. Kładzie kartę na stole w odpowiednim miejscu i bierze żeton. Każdy z graczy robi ten sam ruch umieszczając karty w kolumnach na stole. Runda kończy się gdy ktoś zagra szóstą kartę z danego gatunku. Wówczas liczymy punkty. Każdy żeton jest wart tyle punktów ile wskazuje ostatnia zagrana karta. Gra kończy się gdy gracze rozegrają tyle rund ilu gra uczestników. Wówczas sumujemy punkty. Wygrywa oczywiście osoba z największą ich ilością. 
 

Gra skierowana jest do 3-5 graczy w wieku 8+. Szacowany czas rozgrywki to 25 minut.

Całość wykonana jest na najwyższym poziomie. Grafika jest zachwycająca i szczerze to nim karty wykładałam to szczegółowo oglądałam każdą. 

Taka gra może być świetnym pomysłem na prezent dla dziecka. Może być genialną alternatywą dla gier komputerowych i świetnym sposobem na jesienno wieczorną nudę. Gorąco polecam.
 
Group 1555zxzxz