Monopoly GRZYBOBRANIE

Uwielbiamy wszelkie warianty gry MONOPOLY. Moim zdaniem to najlepsza planszówka od wielu lat! Jako dziecko grałam, teraz gram z dziećmi, ale i razem ze znajomymi. Tym razem chciałam pokazać Wam nową odsłonę Monopoly GRZYBOBRANIE. Taaak dwie kultowe gry w jednym! Obecnie możecie kupić tę grę w fajnej cenie w księgarni Tania Książka, którą sobie bardzo cenię za bogata ofertę i konkurencyjne ceny:)


W solidnym pudełku znajduje się: 

  • plansza,
  • 6 kolekcjonerskich pionków,
  • 28 kart "Tytuł Własności".
  • 16 kart "Na straganie"
  • 16 kart "Na polanie"
  • 1 plik banknotów Monopoly,
  • 32 stragany,
  • 12 sklepów,
  • 2 kostki,
  • instrukcję. 
 
 
Celem gry jak w każdym Monopoly jest zostanie milionerem, podczas gdy przeciwnicy bankrutują. Zasady są niezwykle proste. Na wstępie wybieramy bankiera, który będzie czuwał nad pieniędzmi, ale jest też graczem. Każdy z graczy otrzymuje taką samą pulę pieniędzy. Następnie rozkładamy karty na planszy zgodnie z opisami, wybieramy pionki i ustawiamy na polu START. Grę rozpoczyna osoba, która rzuciła największą ilość oczek. Przesuwa pionek o liczbę oczek jaką wyrzucił i postępuje zgodnie z zasadą pola na jakim stanął. Każde przejście przez start to pobranie z banku banknotu o nominale 200. 
 
Są trzy rodzaje pól: grzybowe miejscówki, obszary leśne i zakłady leśne. Można je kupić stając na jednym z tych pól lub biorąc udział w licytacji banku. Jeśli staniemy na polu innego gracza musimy uiścić opłatę. Wysokość opłaty podana jest na karcie. Podobna sytuacja ma miejsce gdy inny gracz stanie na naszym polu. Jeśli jesteśmy właścicielem wszystkich pól oznaczonych danym kolorem możemy postawić na nim stragany i sklepy. Na takich polach więcej zarabiamy. 

Jeśli zatrzymamy się na polu "Na straganie" lub "Na polanie" bierzemy pierwszą z góry kartę z odpowiedniego stosu, as następnie wykonujemy polecenie jakie na niej jest.

Podobnie jak w klasycznej wersji Monopoly mamy pole "Idź do więzienia". Spędzamy tam 3 kolejki, lub wychodzimy dzięki specjalnej karcie lub opłacie o nominale 50. 

Możemy wziąć kredyt z banku pod zastaw pól. Należy jednak pamiętać, że oddajemy do banku o 10% więcej niż pożyczyliśmy. Jeśli mamy długi można sprzedawać swoje stragany i sklepy innym graczom. Jeśli mimo to nadal brakuje nam pieniędzy ogłaszamy bankructwo i odpadamy z gry. 
  
Gra wykonana jest bardzo solidnie. Piękna grafika umila granie, pionki kolekcjonerskie to prawdziwa gratka dla fanów Monopoly. Świetnie sprawdzi się też jako prezent.

Gorąco polecamy grę. Tego typy rodzinne gry planszowe  to wyjątkowy czas wspólnie spędzony, mnóstwo zabawy, humoru, a przy okazji nauka dla dzieci przedsiębiorczości. To także doskonała alternatywa dla gier komputerowych, tu też sami tworzymy scenariusz i to właśnie jest fenomenem popularności Monopoly. Każda rozgrywka jest inna, każda dostarcza innych emocji. 

Polecamy!
 
Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

*Post powstał w ramach współpracy