Zwierzęta w lesie - Harperkids

Dziś książka, która mnie całkowicie urzekła. Jestem nią oczarowana i nie zliczę ile razy z Klara ją czytałyśmy. To kolejna pozycja Wydawnictwa Harperkids wydawana w ramach Akademii Mądrego Dziecka z serii Dotykam, zgaduję pt. "Zwierzęta w lesie".


To prawdziwa uczta sensoryczna. Książka ma różne faktury, które dziecko dotyka, odkrywa i bawi się. 

Książka jest grubokrtonowa i ma piękne ilustracje. Mamy tu bezpiecznie zaokrąglone rogi i dużą czcionkę. Po otwarciu książki mamy prawe strony dodatkowo otwierane, a pod spodem są różne faktury i materiały. Dziecko odgaduje co skryło się pod obrazkiem dotykając przez otwór w kartce, a na lewej stronie ma zagadkę. Po otwarciu kolejnej zakładki mamy odpowiedź co się ukryło przed nami w lesie. 

Znajdziemy tu brzuszek pluszowego misia, ogonek zająca. Pogłaszczemy jelenia i odkryjemy sowę z różowym brzuszkiem. Na koniec odkryjemy rudego liska, który wyjada sąsiadom jajka. 

Bardzo fajnie stworzona książka, mamy tu element zaskoczenia, sensoryki, ale też dziecko dowiaduje się wartościowych informacji o zwierzach zamieszkujących nasze lasy. 

Piękne wydanie i oryginalny pomysł na książkę sprawia, że może to być doskonały prezent dla dziecka na długi czas! Polecam  gorąco!

 

Harper Collins - wydawnictwo

Współpraca z HarperKids