Gotowiec.pl platforma edukacyjna

Współcześnie dzieci mają mnóstwo pomocy do nauki, stron internetowych, kart pracy. Tak naprawdę w sieci znajdziemy wszystko. Z tym, że często są to materiały wątpliwej jakości, posiadające mnóstwo błędów. Dziecku ciężko zweryfikować ten ogrom wiedzy i wybrać to co wartościowe. To do nas rodziców należy dostarczenie dziecku materiałów, które są wartościowe i pomogą w nauce i nie spowodują mętliku.

Sama staram się urozmaicać dzieciom naukę, szukam pomocy, kart pracy i rozwiązań aby nauka była połączona z zabawą, ponieważ w tej formie jest najlepiej przyswajana. Dziś chciałam pokazać Wam nasze odkrycie, jakim jest platforma edukacyjna Gotowiec.pl

Jest to platforma, która zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania z podręczników i zeszytów ćwiczeń z każdego.Pytania opracowane są przez nauczycieli. Zagadnienia posiadają wskazówki i wyjaśnienia. Jest to świetny sposób na wytłumaczenie dziecku danego tematu. Czasami przecież to my rodzice stajemy w roli nauczyciela i musimy wytłumaczyć dziecku treści, jakie były przerabiane w szkole. Wiem co mówię, bo ostatnio u nas jest aktualny temat fizyki, która niestety w szkole jest na marnym poziomie i sami w domu próbujemy zgłębić jej zawiłości i to właśnie ja przypominam sobie zdobytą w szkole wiedzę i następnie tłumaczę to synowi. Często mając wątpliwości, czy zadania rozwiązałam poprawnie. Tym bardziej cieszę się z takiego serwisu. Dzięki niemu mogę sprawdzić zadanie, mam ewentualne wskazówki i przede wszystkim wyjaśnienia. 

Warto tu też wspomnieć, że jest na platformie jest możliwość czatu z nauczycielem gdzie jest miejsce na rozwianie wątpliwości i ewentualne dodatkowe pytania. 

Z serwisu  Gotowiec.pl korzystamy za pośrednictwem komputera lub tabletu, ale użytkownik może zainstalować sobie również aplikację na telefonie z dostępem do wszystkich pomocy. 

Na początku należy się zarejestrować. Nie ma w tym nic trudnego. Następnie do serwisu logujemy się.


Jak już wspomniałam mamy do wyboru różne przedmioty i przypisane do nich ksiażki. Każdy tu może odnaleźć swój podręcznik i zeszyt ćwiczeń oraz potrzebujące zadanie. dokonujemy tego wpisując przedmiot, numer ISBN lub zeskanować kod kreskowy. Wybieramy też poziom szkoły i klasę.


Po wybraniu klasy, przedmiotu, ksiażki otwiera nam się strona z zadaniami, która wygląda to tak:Dwie odpowiedzi to "Rozwiązania Premium". Aby mieć pełną ich odpowiedź musimy wykupić abonament. Rozwiązanie trzecie jest bezpłatne. Wszystkie one dotyczą jednego zadania. Zadania sami wybieramy po numerze strony z książki lub ćwiczeń. Jest to bardzo sprawnie i przejrzyście skonstruowane. 

Platforma oferuje nam dwa rodzaje abonamentu w dwóch formach płatności - miesięcznej i rocznej, która wychodzi o 20% taniej. Abonament Bystrzak to tylko 8 zł miesięcznie, a Spryciarz 12 zł. Różnią się one odpowiedziami do zadań. W Bystrzaku mamy tylko dwie możliwe wersje odpowiedzi do zadań otwartych, a w Spryciarzu jest ich kilka. Oba abonamenty mają nieograniczony dostęp do wszystkich zadań z podręczników.  Oczywiście można wybrać opcję bezpłatną tzw. Przeciętniak, w której mamy do wyboru jedną wersję odpowiedzi, ale też jest tu jednak ograniczony dostęp do zadań.


Znajdziemy też opcję dodawania komentarzy do zadania. Możemy też poczytać  komentarze innych. 
 
Z kolei jak wspominałam zadania mają wytłumaczenie. Np. w chemii mamy wyjaśnienie nawet tego co widać na rysunku w książce. Jest to świetny sposób na zgłębienie wiedzy. To nie tylko  zwykły "gotowiec", ale to nauka z zadaniem jakie otrzymujemy. 


No dobra, co na dowód tego co opisałam, że jest to świetna platforma? Mówią za tym statystyki, sami zobaczcie:

Świetną sprawą jest też zakładka TESTY. Możemy się tu sprawdzić, powtórzyć wiadomości i zweryfikować wynik. Ponieważ wybierając dział mamy do niego skonstruowany test. Każde zadanie jest osobno wpisane i ma dwie zakładki - pytanie i odpowiedź, zatem na bieżąco kontrolujemy swoje prace. Oprócz dostępu do zadań możecie poczytać tez blog. Sporo ciekawostek, fajnych artykułów i przydatnych informacji. Choćby takich, jak można w alternatywny sposób robić notatki. Mapa myśli, czyli coś innego, co może przemówić np. do wzrokowców. Dodatkowo tworząc takie mapy myśli dziecko się przy tym uczy. Może to być taka sympatyczna i jednocześnie przydatna odskocznia w nauce.

Jest tu wszystko genialnie przemyślane i stworzone. To naprawdę dobra pomoc do nauki, powtórek i samokontroli. Sami zobaczcie jaka to fajna pomoc. My polecamy!
 


Współpraca z Wydawnictwem Greg