Idę do szkoły. Opowiadania dla klas 0-3 - GREG

Życie człowieka wiąże się z ciągłym rozwojem, pokonywaniem swoich słabości, poznawaniu nowych rzeczy. Przeżywamy poszczególne etapy, nasze sukcesy i porażki, budując tym samym swoje doświadczenie. Sprawą oczywistą jest, że przed każdą zmianą dotychczasowego życia, każdym wyjściem ze strefy swojego komfortu odczuwamy obawy, stres związany z tym co dla nas nieznane. Prawdopodobnie, gdyby ktoś nam wyjaśnił wcześniej, co nas może czekać na nowej uczelni, w nowym miejscu pracy, w nowym miejscu zamieszkania, wtedy może dużo łatwiej radzilibyśmy sobie z trudnościami, które spotykamy na „nowej drodze życia”. 

Dlatego pragnę zaprezentować nową książkę Wydawnictwa Greg, pod tytułem „Idę do szkoły. Opowiadania dla klas 0-3”, autorstwa pani Małgorzaty Białek, pod redakcją pani Agnieszki Antosiewicz. 

Jest to idealna książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, w klasach 1-3. Zawiera ona zbiór krótkich opowiadań. Głównymi bohaterami jest bliźniacze rodzeństwo: Zosia i Staś, którzy wraz ze swoimi szkolnym kolegami i ukochaną przez nich panią Anią prowadzą nas przez cały rok szkolny, przez wszystkie ważniejsze wydarzenia, uroczystości, święta. Można zadać pytanie – ale po co czytać dziecku jakieś opowiadania, o tym co go będzie czekało w szkole za miesiąc, czy za 6 miesięcy. Brak refleksji nad sensem tego typu historyjek doprowadza do tego, że niektóre dzieci z przedszkola, posyłane są z tak zwanego marszu, z biegu, do szkoły, do nowego miejsca. Gdzie z reguły są nowi koledzy, nowi nauczyciele, nowe klasy, ławki, całe otoczenie. Uczeń, który ma tendencję do „zamykania się w sobie”, może mieć naprawdę ciężkie początki, w takim miejscu. Brak zrozumienia, co się dzieje wokół niego, może być przyczyną wyalienowania go przez innych uczniów. Możemy w dużym stopniu temu zapobiec, jak? Możecie państwo zapytać. Już odpowiadam - „Idę do szkoły. Opowiadania dla klas 0-3”, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. 


Książka ta zawiera trzydzieści różnego rodzaju opowiadań, które pomogą naszemu przedszkolakowi, bądź naszemu młodemu uczniowi lepiej zrozumieć, co się będzie w tym dużym, „dziwnym” budynku, zwanym szkołą. Perypetie Zosi i Stasia, napisane są prostym językiem, w sposób humorystyczny, wesoły, dlatego polecam je Państwa maluchom. Poszczególne opowiadania prowadzić nas będą od pierwszego dnia szkoły, poprzez andrzejkowe zabawy, odwiedziny świętego Mikołaja, dzień baśni, noc piżamową, aż do ponownego spotkania się po wakacjach. Nasze dziecko znajdzie także w opowiadaniu informacje o tym co to jest i jak przebiega ślubowanie, wybory samorządu klasowego, czy na czym polega klasowy kontrakt.


Autorka „Idę do szkoły. Opowiadania dla klas 0-3”, pani Małgorzata Białek poprzez swoje opowiadania, kolokwialnie mówiąc, zrobiła kawał dobrej pracy. Wyręczyła nas rodziców, wychowawców w wymyślaniu historyjek i próbowaniu przedstawiania cyklu roku szkolnego przedszkolakom i dzieciom wczesnoszkolnym. Należy jednak pamiętać, że opowiadań zawartych w książce Wydawnictwa Greg nie możemy traktować stricte, jako pewnego rodzaju instrukcji. Nie możemy dać odczuć dziecku, że słuchając czytanego przez nas tekstu tak naprawdę oswaja się z rzeczywistością, która na nie czeka, a nie jest to dla niego  punkt, w punkt plan działania. 

„Idę do szkoły. Opowiadania dla klas 0-3”, Wydawnictwa Greg ze względu na zawartą treść, ale i także piękną oprawę, czyli twarda, kolorowa, miła w dotyku okładka, kolorowe – ciekawe ilustracje, duża czcionka, jak najbardziej poleciłabym dla dzieci kończących naukę w przedszkolu, jak i dla dzieci już uczęszczającym do szkoły. Koniec roku szkolnego, to również bardzo dobra okazja, żeby taką książkę podarować dzieciom. Dzieciom, ze względów estetycznych „Idę do szkoły. Opowiadania dla klas 0-3”   na pewno się spodoba, natomiast rodzicom treść opowiadań na pewno bardzo ułatwi przygotowanie dziecka do tak ważnego etapu życia, jakim jest rozpoczęcie nauki szkolnej. Polecam! 

 

Wydawnictwo GREG
Współpraca z Wydawnictwem Greg