Kamper z mobilnym obserwatorium gwiazd 42603 - TaniaKsiazka.pl

Od dłuższego czasu bawimy się w domu tematem kosmosu. Moja czterolatka przepadła całkowicie i w zasadzie wszystkie ostatnie zabawy mają jakiś kosmiczny wydźwięk. Bawimy się masami plastycznymi, malujemy, tworzymy...część naszych prac możecie zobaczyć na blogu, ale to tylko mały urywek tego co robimy, bo nie jestem w stanie wrzucać tu wszystkiego. Szukałam też gotowych zabawek, które urozmaicą nam nasze kosmiczne działania i...trafiłam na LEGO! Jako, że u nas to od zawsze zabawka numer jeden, nie mogło zabraknąć tego zestawu w naszej kolekcji, który dodatkowo świetnie wpisał się w nasz temat kosmosu. 
 

Właśnie tak trawił do nas LEGO Friends Kamper z mobilnym obserwatorium gwiazd nr 42603, który możecie kupić w korzystnej cenie w księgarni TaniaKsiazka.pl. Jest to zestaw, który miał premierę w 2024 roku, zatem macie tu coś nowego. 

Mamy tu aż 364 elementy. Zestaw składa się z pojazdu z napędem 4x4 z przyczepą i namiotem, makietą łąki i konstelacji gwiazd i dwoma figurkami. Jest tu też mnóstwo dodatków takich jak - teleskop, termos z kawą i kubkami, kwiaty, figurka jeża i psa inwalidy poruszającego się dzięki wózkowi. Jest specjalna karma dla psa, miska na wodę i jedzenie, mamy tablet, latarki. Cała makieta nieba jest ruchoma. Możemy dowolnie układać gwiazdy tworząc gwiazdozbiory, dodatkowo mamy planety i inne ciała niebieskie. Dowolnie można to modyfikować. Jest to świetny pomysł, do nauki dziecka gwiazdozbiorów. Można wydrukować układ gwiazd, odwzorowywać go na naszym LEGO niebie i bawić się w naukowców minifigurkami LEGO Friends. Nauka i zabawa w jednym.


Samochód jest świetnie przemyślany. W środku mamy dwa miejsca, oraz miejsce dla psa zamykane z tyłu pomysłowymi drzwiami. Dodatkowo jest schowek na miski pieska. Z kolei przyczepa otwiera się i ma z tyłu mini centrum badawcze, ale też ma schowek na jedzenie. Dach auta to składany namiot z drabinką. Mistrzostwo! Szczerze? Jestem zachwycona zarówno pomysłem, jak i wykonaniem. Mamy tu rozwiązania, których wcześniej nie spotkałam. Namiot na dachu wozu się rozkłada, a w środku mamy dwa śpiwory. Sam namiot jest z materiału. Przyczepę można odczepić i poruszać się samym samochodem. Dodatkowo do boków przyczepy dołączony jest składany teleskop.Jakość na najwyższym poziomie, jak to na LEGO przystało. Każdy element idealnie do siebie pasuje, nie ma też problemu z odłączeniem go gdy źle się poskłada.  Niektóre klocki mają ciekawe pastelowe odcienie co dodaje uroku temu zestawowi. 

Gorąco polecam Wam ten zestaw, ale też i inne klocki LEGO jakie możecie znaleźć na stronie księgarni. Klocki LEGO rozwijają wyobraźnię, uczą cierpliwości i współpracy. To świetny pomysł na oderwanie dziecka od świata komputerów i gier, to doskonała alternatywa dla wpatrywania się w telewizor. Klocki LEGO są ponadczasowe i to prezentowy pewniak! Gorąco polecamy!


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Współpraca z księgarnią TaniaKsiazka.pl