Bing. Bajki 5 minut przed snem - HarperKids

Bardzo, ale to bardzo lubię serię bajek Wydawnictwa Harperkids "Bajki 5 minut przed snem". Lektura tych ksiażek to nieodzowny element naszego zasypiania już od dawna. Super, że są tytuły które dzieci uwielbiają. Ich bohaterowie z bajek, postaci które znają i właśnie one pomagają im spokojnie zasnąć. Tym razem chciałam pokazać Wam nowość z tej serii - "Bing. Bajki 5 minut przed snem".

Książka może być personalizowana, już z samego przodu mamy napis "książka należy do..." i jest to jednocześnie fajny pomysł na prezent, który pozostanie z dzieckiem na długo. 


Mamy tu aż 6 opowieści z tym sympatycznym bohaterem. Każda inna, każda wyjątkowa i zabawna, ale też z przesłaniem o przyjaźni, miłości, serdeczności i tym, że należy się dzielić i czasem ustąpić. Bardzo cenię sobie za to Binga. To nie tylko bajka z sympatycznym króliczkiem, ale ma ona też przemycone wartości, naukę i pozytywne emocje. Ukazany jest tu świat dzieci tak jak wygląda, są kłótnie, spory, ale są też kompromisy i zawsze jest jakieś rozwiązanie, które jest dobre dla każdego. Świetna lektura do dalszych rozmów z dzieckiem.


W jednej z historii Bing wybrał się w odwiedziny do Suli, która bawi się w księżniczkę. Ma też magiczną różdżkę i zamienia swoich gości w różne  rzeczy.  Bingowi nie podobają się pomysły Suli, a na dodatek nie chce mu dać pobawić się różdżką. Na szczęście Flop znalazł rozwiązanie. Stworzą dla Binga jego magiczny przedmiot. Jak się domyślacie, przy Bingu to nie takie proste. Oglądając magiczny pyłek kichnął i..., ale to już doczytacie w książce. Nie zdradzę więcej. Warto...naprawdę warto sięgnąć po te historie. Jest tu też opowieść o plastrze, balonie, domu, o utknięciu (nasza ulubiona) i wuszz.

Piękne wydanie, kolorowe strony wiernie oddające bajowe postaci, kredowy papier...kolejna książka Wydawnictwa Harperkids wydana na wysokim poziomie. Gorąco polecam!

 

Współpraca z Wydawnictwem Harperkids